eur:
393.09
usd:
363.57
bux:
72351.87
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Egészségügyi dolgozó előkészíti a fecskendőt, mielőtt beolt egy katonát az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat Indiában gyártott és Covishield néven forgalmazott koronavírus elleni vakcinájával az ukrajnai Kramatorszkban lévő katonai támaszponton 2021. március 2-án.
Nyitókép: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Alkudozni kezdett az EU és az AstraZeneca, lehet, hogy nem hiába

A nem megfelelően teljesítő vakcinagyár új ajánlata és az uniós követelés már nincs túl messze egymástól.

Hajlandónak látszik az Európai Unió arra, hogy az AstraZenecával kötött vakcinaszerződés a megállapodásnál három hónappal később teljesüljön, feltéve, hogy a vállalat június végéig 120 millió adagot szállít - közölte kedden az Európai Bizottságot képviselő ügyvéd.

Kedd délelőtt megkezdődött egy belgiumi bíróságon - mint a Napi.hu a Reutersre hivatkozva írja - az EU AstraZeneca elleni pere, amelyet az unió azért kezdeményezett, mert a gyártó folyamatosan késve szállított, gyártási problémákra hivatkozva.

Az eredeti szerződés szerint június végéig 300 millió adagot kellett volna leszállítani, de eddig összesen 50 millió érkezett, amely felkeltette a gyanút arra, hogy egyes, jobban fizető tagállamok kaptak a papíron ki nem szállított vakcinából, a cég viszont azzal védekezik, egyszerűen elszámolták a gyártási kapacitást.

Az EU egyébként nem kért sok kártérítést, mindössze 1 eurót a perben a szerződésszegés miatt, és most további engedmény körvonalazódik, egyrészt szeptemberig késhetne a gyártó, másrészt 120 milliót kér "csak" júniusig.

A gyártó reményei pedig? 100 millió vakcina júniusig.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×