eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Joe Biden amerikai elnök aláírja az országban tomboló koronavírus-járvány megfékezése érdekében hozott rendkívüli intézkedést a washingtoni Fehér Házban 2021. január 20-án, közvetlenül a beiktatása után. A rendelet értelmében Biden kötelezővé tette a maszkviselést az Egyesült Államok minden szövetségi kézben lévő épületében és területén. A 78 éves Bident az Egyesült Államok 46. elnökévé iktatták be ezen a napon.
Nyitókép: MTI/EPA/The New York Times/Doug Mills

Zöld utat kapott a Biden-csomag

A Nancy Pelosi által vezetett képviselőházban nagyrészt pártok mentén szavaztak a hatalmas csomagról, ami a Covid miatt nehéz helyzetbe került amerikaiak millióinak nyújt közvetlen pénzügyi támogatást.

Elfogadta a képviselőház Joe Biden 1900 milliárd dolláros gazdaságösztönző csomagját, melynek keretében 1400 dollárt juttatnának minden egyes, évi 75 ezer dollárnál alacsonyabb jövedelemmel rendelkező amerikainak, kiterjesztenék a munkanélküli segélyeket, további támogatásokat nyújtanának a kisvállalkozásoknak, valamint a rászoruló városoknak és szövetségi államoknak – idézi a CNBC-t a Portfolio. Emellett 15 dolláros óránkénti minimálbért vezetnének be és például a koronavírus-vakcinák gyártására és terjesztésére is többletforrásokat biztosítanának.

A csomag most a szenátus elé kerül, ahol Joe Biden reményei szerint szintén gyorsan zöld utat fog kapni.

A lap emlékeztet, a tavalyi évben az Egyesült Államokban már egy 2300 milliárd dolláros, majd egy közel 900 milliárd dolláros ösztönzőcsomagot is megszavaztak a járvány gazdasági hatásainak enyhítésére.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Donald Trump elnök gazdasági protekcionizmusra épülő kereskedelempolitikája miatt aggódnak Brüsszelben: az EU-t és annak tagállamait súlyos gazdasági veszteségek fenyegethetik, ha Trump második elnöksége alatt bevezeti az általa ígért magas vámokat. A vámszankciók nemcsak az európai exportőröket, különösen a német autóipart érinthetik érzékenyen, hanem az EU belső egységét is próbára tehetik. A kontinens vezetői bíznak abban, hogy tárgyalóasztal mellett beszélhetik le Trumpot a terveiről. A tárgyalói küldött Trump valamely európai partnere lehetne: brüsszeli tisztviselők szerint bár az Orbán-kormány kézenfekvő megoldás lehetne, az uniós–magyar konfliktusok miatt mégis inkább Giorgia Meloni olasz miniszterelnök lehet a befutó.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×