Infostart.hu
eur:
352.05
usd:
307.37
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
Donald Trump amerikai elnök (j) és Alex Azar egészségügyi és emberi erőforrásokért felelős miniszter sajtótájékoztatót tart a washingtoni Fehér Ház Diplomáciai termében 2020. március 6-án, miután az elnök aláírt egy 8.3 milliárd dolláros sürgősségi kiegészítő támogatást a koronavírus-járvány megfékezésére. Trump lemondta az atlantai járványügyi központba tervezett látogatását, miután ott is találtak egy fertőzésgyanús alkalmazottat, akiről később kiderült, hogy egészséges.
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Capitolium-botrány: Donald Trump újabb minisztere mondott le

Alex Azar egészségügyi tárcavezető levelében azt írja, a támadás "a békés hatalomátadás gyakorlata elleni támadás volt".

Lemond posztjáról Alex Azar amerikai egészségügyi miniszter. Az AP hírügynökség által helyi idő szerint pénteken ismertetett levelében a döntést a Capitolium ellen a múlt héten elkövetett támadással indokolta.

Azar január 12-ei keltezésű, Donald Trump leköszönő amerikai elnöknek címzett levelében azt írta, Joe Biden megválasztott amerikai elnök január 20-ai beiktatásáig marad a posztján.

"A Capitolium elleni támadás a demokráciánk és a békés hatalomátadás gyakorlata elleni támadás volt" - szögezte le Azar a levélben, egyúttal felszólította az elnököt, határozottan ítélje el az erőszak minden formáját, és álljon ki a békés és rendezett hatalomátadás mellett.

A kétoldalas levélben méltatta a Trump-kormányzat eredményeit, köztük a koronavírus elleni oltóanyag gyors kifejlesztését,

ám hozzátette, hogy a november 3-ai elnökválasztást követő tettek és szavak ezeket veszélybe sodorták.

Január 6-án este Trump több száz híve megostromolta a Capitoliumot, miután az elnök egy közeli szabadtéri gyűlésen tartott beszédében arra buzdította őket, hogy menjenek a szövetségi törvényhozás épületéhez. Öten haltak meg az erőszakban, köztük a capitoliumi rendőrség egyik tagja.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×