eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Koronavírussal fertőzött betegeket ápolnak egy tornateremben kialakított ideiglenes kórházban a brazíliai Santo Andréban 2020. június 9-én. Az Egyesült Államok után Brazíliában diagnosztizálták a legtöbb koronavírussal fertőzött személyt.
Nyitókép: MTI/AP/Andre Penner

Egyre súlyosabb a helyzet Latin-Amerikában

Meghaladta a százezret a koronavírus okozta halálesetek száma a térségben a Reuters összesítése szerint.

Az elmúlt hetekben a latin-amerikai térség vált a világjárvány gócpontjává, a fertőzések és halálesetek száma megugrott, miközben a világ többi részében csillapodott a járvány.

Mexikóban kedden 6288 új fertőzöttet regisztráltak, és 193-an haltak bele egy nap alatt a koronavírus okozta Covid-19 nevű betegség szövődményeibe. Az egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint ezzel 191 410-re nőtt a fertőzöttek és 23 377-re a halottak száma.

A latin-amerikai országok közül csak Brazíliában súlyosabb a helyzet, mint Mexikóban. Ott kedden 1374 halottat és 39 436 fertőzöttet regisztráltak, ezzel a halálesetek száma 52 ezerre nőtt, és több mint 1,1 millióan kapták el a fertőzést.

Kolumbiában a járvány megfékezése érdekében kedden Iván Duque államfő július 15-ig hosszabbította meg a március vége óta tartó országos karantént, amelynek hatálya július 1-jén járt volna le. Az országban 73 500 a fertőzöttek és 2404 a halottak száma. Latin-Amerika negyedik legnagyobb gazdasága várhatóan 5,5 százalékkal fog zsugorodni az idén a járvány miatt.

Láthatóan súlyosbodik a járvány Közép-Amerikában is. Guatemalában például kedden első ízben haladta meg 700-at az új fertőzéses esetek száma, és 35-en haltak meg. Az országban ezzel már 582 áldozata van a kórnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×