eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Nyitókép: Forrás: Pixabay.com

Újabb maszkok és védőruhák érkeztek Kínából

Maszkokat és védőruhákat küldött Magyarországnak a Fudan Egyetem - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A kínai felsőoktatási intézmény által felajánlott 56 ezer maszk és 300 védőruha más adományokkal együtt egy Sanghajból indult repülőgépen jutott el hazánkba hétfőn.

A budapesti kampusz létesítését tervező egyetem már most második otthonaként tekint Magyarországra, vezetői ezért tartják fontosnak, hogy a nehéz helyzetben segítsenek.

A koronavírussal szembeni védekezést szolgáló eszközök jelenleg elsősorban Kínában érhetőek el nagy tételben. A két ország viszonya a keleti nyitás politikájának jegyében az elmúlt években kedvezően alakult, a Fudan Egyetem kifejezetten fontosnak tartja a magyar együttműködést. Az intézmény rendkívül jó kapcsolatot ápol az Innovációs és Technológiai Minisztériummal és a Magyar Nemzeti Bankkal is. A kormányzati, tartományi, városi és céges adományok mellett a Fudan a kínai egyetemek közül elsőként ajánlott fel védőeszközöket, amelyek a Shanghaji Főkonzulátus által koordinált szállítmányban érték el úti céljukat hétfőn kora délután.

A tekintélyes nemzetközi rangsor, a QS World University Ranking szerint a Fudan a világ 40. legjobb egyeteme. A sanghaji központú intézmény több mint 4500 oktatója több mint 30 ezer hallgatót tanít.

Orbán Viktor miniszterelnök tavaly október végén fogadta a kínai egyetem delegációját. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter 2019 decemberében írt alá egyetértési nyilatkozatot Hszü Ning-senggel, a Fudan Egyetem elnökével. A dokumentumban a felek megerősítik közös érdekeltségüket az intézmény budapesti kampuszának létrehozásában.

A Kínában közvetlen minisztériumi irányítás alá tartozó egyetemek egyikének sincs még külföldi kampusza. Magyarország az együttműködésnek köszönhetően regionális tudásközponttá válhat. A világ legszűkebb élvonalába tartozó Fudan hazai szerepvállalása felgyorsítja a magyar felsőoktatás megkezdett nemzetköziesítését. Az új kampusz részleteinek kidolgozása intenzív közös munka keretében folyik az építkezés, majd a képzés mielőbbi elindítása érdekében.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) köszönetet mond partnerének, a sanghaji Fudan Egyetemnek, hogy orvosi eszközökkel is támogatja Magyarországot a koronavírus elleni küzdelemben. A világ 40. legjobb egyetemeként számon tartott felsőoktatási intézmény az általa felajánlott 56 ezer maszk és 300 védőruha adományozásával nagy mértékben hozzájárul a hazai védekezés feltételeinek biztosításához. A szállítmány átvételénél jelen volt Horváth Levente, az MNB elnöki főtanácsadója is.

A jegybank közölte: az egyetem 2016-ban kezdte meg az együttműködést az MNB-vel, majd 2019-ben indították el a Fudan-Corvinus Double Degree MBA Programot a Budapesti Corvinus Egyetem és a jegybank együttműködésében. 2019. októberében Orbán Viktor miniszterelnök fogadta az egyetem rektorát, akivel a Fudan Egyetem magyarországi campusának létrehozásáról egyeztek meg.

A Fudan Egyetem a jövőben Magyarországon megépülő campusból kifolyólag második hazájaként tekint az országra, ezért az elsők között jelezte, hogy orvosi eszközökkel segíti az országot - írta az MNB.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×