eur:
413.99
usd:
396.46
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Szinte néptelen a Dóm tér Lombardia székhelyén, Milánóban 2020. március 8-án, miután a tüdőgyulladást okozó újkoronavírus-járvány további terjedésének megállítására az olasz kormány vesztegzár alá vonta az észak-olaszországi tartományt és az országrész 15 másik városát. A vírus eddig 233 ember halálát okoztaa Olaszországban.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Matteo Corner

Lombardiai magyar: mintha nem vennék komolyan az egészet az itteniek

Egy magyar lapnak megszólalt egy nevét is vállaló, milánói magyar nő.

Súlyos döntést hozott az olasz kormány vasárnapra virradóra azzal, hogy az ország számos tartományát karantén alá helyezte, 16 millió ember nem hagyhatja el az élőhelyét.

Mint arról az Infostrat is beszámolt, azoknak, akik távozni kívánnak az úgynevezett "rendkívüli korlátozás alá eső" zónákból akár gépkocsival, akár vasúttal, akár repülőgéppel, ezt a rendőri szerveknél kell jelezni az ehhez szükséges kérvénnyel.

A Blikk elért egy Milánóban rekedt magyart, Onfiani Klaudia a lapnak nyilatkozva azt mondta, a hatóságok kérése szerint senki nem utazhat, de ellenőrizni ezt igen nehéz.

"Én magam is láttam, hogy Milánóban, a Garibaldi kapunál lévő vasútállomásról egyre többen és többen utaznak el Lombardiából, és egyelőre nem láttam, hogy a hatóságok nagyon visszatartanák őket" - fogalmazott a nő, aki elmondta azt is, hogy az éttermek tömve vannak, kicsit olyan az érzése, mintha az emberek nem vennék komolyan a figyelmeztetést.

Olaszországban vasárnap óta szinte minden intézmény zárva van, több száz halálos áldozatot szedett már az először Észak-Olaszországban megjelent koronavírus-járvány.

Néhány nappal ezelőtt az InfoRádió is megszólaltatott egy Lombardiában élő magyart. Mikes Claudia egyebek között arról beszél, hogy a hangulat alapvetően nyugodtabb, mint két héttel ezelőtt, amikor igazolást nyertek az első fertőzések, és elrendelték a karantént, de a helyzet mégiscsak „kicsit szürreális”, mert az üzletek többnyire üresek, az utcán is csak páran lézengenek, az edzőtermek és uszodák pedig zárva tartanak. Mikes Claudia elmondta azt is, nincs élelmiszerhiány a járvány miatt, de az alkoholos fertőtlenítőszerekből és védőmaszkból továbbra is hiány van.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×