363.47
72351.87

Hosszú Katinka kikapott 200 vegyesen, két érmet szerzett Nizzában

A magyar klasszis egy ezüstöt és egy bronzot szerzett pénteken a Nizzában zajló úszóviadalon.

A verseny honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok a nyitónapon minden számban rajthoz állt, két sprinttel "melegített", 50 méter mellen hetedik (32.48 mp), 50 méter gyorson pedig nyolcadik (25.87) lett.

Ezt követően 100 méter pillangón volt érdekelt Szilágyi Liliána társaságában, kettejük párharcát Hosszú nyerte, aki 59.45 másodperccel harmadik lett, míg honfitársa 1:00.65-tel hatodikként ért célba.

Hosszúnak 200 méter vegyesen nem volt esélye az amerikaiak olimpiai bajnok hátúszó specialistája, Kathleen Baker ellen, aki a világ idei legjobb idejével, 2:08.75 perccel nyert. A magyar klasszis 2:11.72-vel lett második, míg Verrasztó Evelyn nyolcadikként zárt 2:20.15-tel. Hosszú zárásképpen 100 méter háton is medencébe ugrott, nyolcadik lett (1:04.59).

A magyar úszók még két érmet szereztek a nyitónapon: Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen második lett (4:16.37) - itt Török Dominik hatodikként zárt (4:25.31) -, míg Holló Balázs 400 méter gyorson végzett a harmadik helyen (3:50.96).

2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napokon belül távozhat Ukrajna miniszterelnöke, Zelenszkij kész tárgyalni a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Ukrán források szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan menesztheti az ország második legbefolyásosabb emberét, Denisz Simhal kormányfőt. Mindeközben a frontot ismét elárasztották az orosz Lancet-drónok: szabályosan vadásznak az ukrán páncélosokra. Kijev és az Egyesült Államok is elutasította Orbán Viktor magyar miniszterelnök tűzszüneti javaslatát. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újabb békekonferenciát rendezne, ezúttal Oroszország részvételével. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.