eur:
414.53
usd:
398.24
bux:
79395.62
2024. december 23. hétfő Viktória
Én ki nem állhatom a sajtót. Magukat például különösen utálom - egy politikus vallomása

"Én ki nem állhatom a sajtót. Magukat például különösen utálom" - egy politikus vallomása

Az amerikai elnök támadásaival szemben védelmébe vette a sajtót egy vasárnapi tv-interjúban John McCain republikánus párti szenátor. Több más szenátor is a szabad sajtó jelentőségét hangsúlyozta.

A szabad sajtó elengedhetetlen a demokrácia fenntartásához - hangsúlyozta John McCain az NBC csatorna Meet the Press című műsorának adott interjúban, amelyből előzetesen részleteket tettek közzé.

Az arizonai szenátor arra a kérdésre válaszolt így, mit gondol Donald Trump pénteki Twitter-üzenetéről, amelyben az amerikai elnök kijelentette: "a hamis híreket közlő média az amerikai nép ellensége".

"Én ki nem állhatom a sajtót. Magukat például különösen utálom" - mondta John McCain az interjút készítő Chuck Toddnak, majd így folytatta: "Viszont az igazság az, hogy szükség van önökre. Szükség van a szabad sajtóra. Ez létfontosságú."

Az amerikai elnök legfőbb republikánus párton belüli kritikusaként számon tartott McCain leszögezte: ha fenn akarjuk tartani a demokráciát jelenlegi formájában, akkor szükség van a szabad, sőt esetenként ellenséges hozzáállású sajtóra.

"A diktátorok is így kezdik. Ha megnézzük a történelmet, a diktátorok első dolga, hogy ellehetetlenítik a sajtót. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Trump elnök diktatúrát akarna kiépíteni, csak azt mondom, hogy tanulnunk kell a történelemből" - fejtegette a republikánus szenátor.

Az amerikai elnöknek a médiával szembeni kirohanásaival kapcsolatban több más, szintén a müncheni biztonságpolitikai konferencián tartózkodó amerikai szenátor véleményét is megkérdezték újságírók.

A demokrata párti Chris Murphy szenátor elfogadhatatlannak nevezte, hogy Trump elnök "teljes letámadást" intézett a szabad sajtó ellen.

A szintén demokrata párti Jeanne Shaheen is aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy az elnök manipulálni igyekszik a médiát. A szenátor szerint a szabad sajtó nem jelent veszélyt, a valódi veszélyt éppen az elnök bírálata jelenti.

A republikánus párti Lindsey Graham szenátor az amerikai törvényhozás pártokon átívelő támogatását ígérte a szabad sajtónak. "Támogatni fogjuk a médiát abban, hogy el tudja végezni a munkáját" - mondta, hozzátéve, hogy a sajtó semmiképp sem az amerikai nép ellensége. Olykor ugyan okoznak "bosszúságokat", de egy demokratikus társadalomnak akkor is szüksége van a szabad sajtóra - szögezte le Graham szenátor.

Donald Trump legutóbbi nyilvános szereplésén, egy floridai gyűlésen is kitartott amellett, hogy a hamis sajtóhírek és tudósítások áldozata, s leszögezte, hogy a média "nem az igazat mondja", megvan a saját agendája.

Az amerikai elnök bírálata nyíltan a The New York Times című napilap, illetve a CNN, az NBC News, az ABC és a CBS televíziócsatornák ellen irányul.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Hogyan egyensúlyozhat az Európai Unió a versenyképesség, a szolidaritás és az együttműködés hármas alapelve között a kohéziós politika területén? Ezt a kérdést járta körül Koller Boglárka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora „A kohéziós politika jelene és jövője” című konferencián tartott előadásában. Az uniós politikák eredményei ellenére a területi egyenlőtlenségek továbbra is fennállnak, miközben az új célkitűzések – mint a fenntarthatóság és a digitalizáció – egyre nagyobb szerepet kapnak. A konferencia másik kiemelt témája az Interreg programok határon átnyúló együttműködései voltak, amelyek Holop Silveszter előadása szerint nemcsak gazdasági, hanem társadalmi és kulturális dimenzióban is hozzájárulnak a határ menti régiók fejlődéséhez. A szakértők egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika jövője az alapelvek megőrzésén és a helyi szintek erősítésén múlik.    

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×