Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Széchenyi Aranyéremmel tüntették ki Hans-Dietrich Genschert

Európa békés egyesüléséért kifejtett tevékenységéért, továbbá Magyarország euroatlanti integrációjának segítéséért a Széchenyi Tudományos Társaság elnöksége a Széchenyi Aranyéremmel tüntette ki Hans-Dietrich Genscher volt német külügyminisztert.

A kitüntetést Balázs Péter magyar külügyminiszter jelenlétében a berlini magyar nagykövetségen pénteken adták át a 82 éves Genschernek, aki 1974 és 1992 között állt a külügyminisztérium élén, és a kelet-nyugati enyhülés, továbbá a német és az európai egyesülés egyik legfőbb előmozdítójának számított.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×