Infostart.hu
eur:
352.94
usd:
308.95
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

Drága az élet az Isztrián

A dél-szláv térségben elsősorban az Adriára készülő, és Szerbián, Bosznián és Szlovénián átutazó magyar turistáknak tudni kell, hogy Horvátországban a fogyasztói kosár kétszer drágább, mint Magyarországon. Egy kilogramm horvátországi kenyér árán Magyarországon két kilót lehet venni, de a többi volt jugoszláv tagköztársaságban is jóval többe kerül a fogyasztói kosár.

A délszláv térségben az élet jóval drágább, mint Magyarországon - derül ki a horvát sajtó kutatásából, amely során nyolc fontosabb élelmiszeri cikk árait hasonlították össze.

A számítása szerint a fogyasztói kosár Magyarországon 14 euró, Boszniában 17, Szlovéniában 20, Szerbiában 23, Horvátországban pedig 26 euró, vagyis majdnem kétszer annyi, mint nálunk.

Egy kilogramm horvátországi kenyér árán kettőt lehet venni Magyarországon. A teakolbász és a szalámi is kétszer drágább Horvátországban, mint Magyarországon, vagy akár Szerbiában

A sajtféleségek is Magyarországon a legolcsóbbak, ezekért Szerbiában kell a legtöbbet fizetni. A térségben az étolaj Horvátországban a legdrágább, ez 35-70 százalékkal olcsóbb Hollandiában és Németországban, mint a szerbeknél.

Ez kihat az éttermi árakra is, noha a kiszolgáló személyzet minimális fizetései miatt a vendéglősök némileg olcsóbbak az uniós áraknál. A turisták számára az éttermi árak kedvezőbbek, mintha maguk vásárolnának be. A volt Jugoszláv-térség legolcsóbb országai Szerbia, Bosznia és Montenegró.

Hanganyag: Nagy Nándor (Újvidék)

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×