eur:
396.21
usd:
354.7
bux:
74905.79
2024. szeptember 27. péntek Adalbert

Európai reformok: Magyarország a középmezőnyben

A londoni székhelyű Európai Reform-kutatóközpont közzétette összeállítását arról, hogy az unió tagországai és a csatlakozásra készülő Románia, illetve Bulgária milyen előrelépést tettek a reformok terén. Magyarország 27 ország közül a 15. helyen áll.

Az összeállítás annak alapján készült, hogy az Európai Unió vezetői a múlt héten csütörtökön és pénteken áttekintették a 2000. évi lisszaboni csúcstalálkozón rögzített célok teljesítését.

A vezetők az idei év fő feladataként a gazdaság növekedési ütem és a munkahelyteremtés érdekében végrehajtandó reformokat jelölték meg fő feladatként.

Magyarország a 15. helyen áll a 27 ország közül. A lista élmezőnyét Dánia, Svédország, Ausztria, Nagy-Britannia és Hollandia alkotja.

Magyarország előtt szerepel a 12. helyen Csehország, mögötte végzett viszont Szlovákia, amely a 22, és Lengyelország, amely a 26. helyen áll. Jobban végzett Magyarország Görögországnál, Portugáliánál, Spanyolországnál és Olaszországnál is.

Címlapról ajánljuk
Kormányválság alakult ki Csehországban, koalíciós tárgyalások jönnek

Kormányválság alakult ki Csehországban, koalíciós tárgyalások jönnek

Azután, hogy Petr Fiala miniszterelnök kedden bejelentette, meneszteni kívánja a kabinetből Ivan Bartos kalózpárti kormányfőhelyettest és regionális fejlesztési minisztert, mert nem elégedett a munkájával, a Kalózpártnál "robbant a bomba". Bartos szerint Fiala megszegte a koalíciós szerződést.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.27. péntek, 18:00
Steinbach József
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke
Megváltoztatja nukleáris doktrínáját Oroszország, Vuhledárban folynak a harcok – Háborús híreink csütörtökön

Megváltoztatja nukleáris doktrínáját Oroszország, Vuhledárban folynak a harcok – Háborús híreink csütörtökön

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán bejelentette, megváltoztatja Oroszország nukleáris doktrínáját, kifejezetten azzal a céllal, hogy szükség esetén atomcsapást tudjon mérni Ukrajnára. Eszerint nukleáris csapással lenne sújtható egy olyan agresszor állam is, amely nem rendelkezik nukleáris fegyverrel, de egy másik, atomfegyverekkel rendelkező ország támogatását élvezi. Utóbbi az Egyesült Államokra és Ukrajnára vonatkozhat. Orosz jelentések szerint újabb két települést foglaltak el Donyeck megyében, és már az egykor 14 ezres város, Vuhledár belterületén folynak a harcok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×