Infostart.hu
eur:
354.62
usd:
312.29
bux:
139524.73
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Unsplash

Összefog a Honda és a Nissan, hogy csökkentsék a költségeket

A két legendás japán gyártó a járműveik vezérlőegységeit tervezné közösen, ha az együttműködés hivatalosan is létrejön. Így próbálják a kínai és amerikai gyártók jelentette dömpinget valamelyest ellensúlyozni.

A Honda Motor és a Nissan Motor végső egyeztetéseket folytat arról, hogy egységes járműelektronikai vezérlőegységeket (ECU) fejlesszenek a következő generációs járműveikhez, a közös fejlesztéssel elérhető költségcsökkentés érdekében – jelentette csütörtökön a Kyodo hírügynökség, az ügyet ismerő forrásokra hivatkozva.

Az új fejlesztések az úgynevezett szoftveresen meghatározott járműveket (software-defined vehicles - SDV) célozzák, amelyek internetkapcsolaton keresztül képesek szoftverfrissítések fogadására és új funkciók – egyebek mellett önvezetési képességek – aktiválására.

A japán gyártók a kínai és amerikai versenytársak gyors előretörése miatt kívánják felgyorsítani a versenyképesebb költségszintű SDV-modellek fejlesztését. A közösen kifejlesztett elektronikai vezérlőegység a járművek különböző rendszereit irányító központi elemként szolgál majd, amely a szoftveralapú járművek összetett funkcióinak működtetéséhez szükséges.

A Honda és a Nissan jelenleg az alkatrészek műszaki specifikációiról egyeztet, és már a nyáron megállapodásra juthat. A közös vezérlőegységeket várhatóan 2029 körül megjelenő modellekbe építenék be.

A tervek szerint a Nissanban részesedéssel rendelkező Mitsubishi Motors is csatlakozna az együttműködéshez, és a közösen kifejlesztett alkatrészeket használná fel járműveiben.

Az együttműködés azt követően körvonalazódott, hogy a két japán autógyártó 2025 februárjában felhagyott a holdingtársaság létrehozásáról szóló egyesülési tárgyalásokkal. Az ügylet megvalósulása esetén a világ harmadik legnagyobb autóipari csoportja jött volna létre értékesítési volumen alapján.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×