Infostart.hu
eur:
352.15
usd:
308.24
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Charles O'Rear/Getty Images

Új állami céget alapítottak

Létrehozták a Miniszterelnökség alá tartozó Bormarketing Ügynökséget.

A gazdaságfejlesztési miniszter által jegyzett, a Magyar Közlönyben olvasható rendeletmódosítás szerint az új társaság tulajdonosi jogait a Miniszterelnökség gyakorolja, ezzel Gulyás Gergely tárcája már hét állami tulajdonban álló gazdasági társaságért felel.

Az, hogy a Bormarketing Ügynökség ide került, annyiban nem meglepő, hogy a tavaly tavasszal megalakuló ötödik Orbán-kormány tagjainak feladat- és hatásköreit rögzítő kormányrendelet már eleve a Miniszterelnökséget vezető miniszterhez sorolta, hogy lássa el a közösségi bormarketing és a magyar bor egységes kommunikációja kapcsán jelentkező feladatokat – jegyzi meg a VG.

A Bormarketing Ügynökség frissen jött létre, a cégtár adatai szerint január 3-án jegyezték be, főtevékenysége pedig konferencia és kereskedelmi bemutató szervezése.

A bormarketing ügynökség előnyeiről Rókusfalvy Pál bormarketingért felelős kormánybiztos már korábban is beszélt. Szerinte a bormarketinget akkor lehet a helyére tenni, ha a legfelsőbb szinten van kezelve.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×