eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
A Maxar Technologies által közreadott műholdfelvétel a mariupoli Azovsztal acélmű orosz támadásokban megrongálódott épületeiről 2022. május 12-én.
Nyitókép: MTI/AP/Maxar Technologies

Megkopasztotta a háború a leggazdagabb ukránokat

A Forbes szerint például a leggazdagabb, Rinat Akhmetov Azovstal-tulaj vagyona 13,7 milliárd dollárról 4,4 milliárdra esett.

A leggazdagabb ukránok együttes vagyona közel feleződött, több mint 20 milliárd dollárral, 22,5 milliárd dollárra csökkent az orosz intervenció februári kezdete óta – áll a Forbes magazin ismertetett ukrán kiadásában.

Idén a Forbes csak a húsz leggazdagabb ukránt értékelte – jegyzete meg a lap.

Ukrajna leggazdagabb vállalkozója továbbra is a Metinvest bányászati és kohászati vállalat, valamint a DTEK holding vezetője, Rinat Akhmetov. Vagyonát a lista összeállítói 4,4 milliárd dollárra becsülik, jócskán zsugorodott a februári 13,7 milliárd dollárhoz képest. Az ő tulajdona az Azovstal és az Iljics acélgyár, ami a gyakorlatilag a földdé egyenlővé tett, jelenleg orosz ellenőrzés alatt álló Mariupolban volt található.

A második és harmadik helyet az IT-szféra képviselői, Makszim Litvin és Alekszej Sevcsenko foglalják el, egyaránt 2,3 milliárd dolláros vagyonnal, februárban mindkettőjüknek 4 milliárd dollár volt a vagyona.

A lista negyedik helyén Viktor Pinchuk áll. A kohászati és ingatlanüzletágban érdekelt vállalkozó vagyona az átlaghoz képest kevésbé csökkent, a februári 2,6 milliárd dollárról 2,2 milliárd dollárra mérséklődött.

Az első 20-ban ott van Petro Porosenko volt ukrán elnök is, akinek a vagyona 1,6 milliárd dollárról 730 millió dollárra mérséklődött.

A lap a lista ismertetésével kapcsolatban megjegyezte, hogy 2022 nem a vagyonmérések ideje. A listán szerepelők számos eszköze megsemmisült, orosz ellenőrzés alá került, vagy komoly károkat szenvedett. A termelés áthelyezése, új logisztikai láncok kialakítása, a külpiacokra történő kijutás újraszervezése, a beszállítók felkutatása mind időbe telik.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×