Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: Justin Paget/Getty Images

Minden eddigi rekord megdőlt januárban

Ehhez hozzájárul a tartósan alacsony hőmérséklet is.

A legfrissebb adatok szerint soha nem fogyasztott még annyi áramot egy hónap alatt Magyarország, mint idén januárban, a fogyasztás elérte a 4470,9 gigawattórát (GWh) - tette közzé a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. a honlapján.

A teljes bruttó villamosenergia-felhasználás korábbi havi rekordja 2020-ben született, ugyancsak januárban, a fogyasztás akkor 4345,2 GWh volt.

A rendszerirányító tájékoztatása szerint az áramfogyasztási rekordok listájának harmadik helyén a tavaly decemberi 4338,5 GWh-os, a negyediken pedig a 2019. januári 4290,0 GWh-os felhasználás áll.

A tartósan alacsony hőmérsékletnek valószínűleg fontos szerepe volt abban, hogy januárban az országos teljes bruttó villamosenergia-fogyasztás újabb csúcsot ért el - közölte a Mavir.

Jelezték azt is, hogy januárban a korábbi rendszerterhelési rekord is megdőlt, idén január 25-én 7396 megawattos (MW) bruttó rendszerterhelést regisztráltak, a tavaly december 9-én mért 7361 MW-os országos abszolút csúcs után.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×