Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Pexels.com

Elindult a kereskedői regisztráció az NMHH mobilkészülék-csere programjára

A 20 ezer forintos támogatást február 14-től lehet igénybe venni.

Megnyílt a regisztrációs lehetőség azon kereskedő cégek számára, akik részt kívánnak venni a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által kezdeményezett mobilkészülék-csere támogatási programban. A program keretében az első időszakban a használatban lévő 3G, majd később a 2G-képes mobileszközök cseréjéhez 20 ezer forintos modernizációs támogatást kaphatnak a felhasználók új, minimum 4G-képes készülék vásárlásakor.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) 2021 októberében jelentette be, hogy célzott, nagyszabású mobilkészülékcsere-támogatási programot indít a Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zrt.-vel (NFFKÜ) közösen. A kezdeményezésben a minőségi mobilinternetezésre nem alkalmas telefonokat használók 20 ezer forintos modernizációs támogatást kaphatnak ahhoz, hogy készülékeiket minimum 4G-képes készülékre cseréljék. A támogatást február 14-től lehet igénybe venni.

A programot megvalósító Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség oldalán megnyílt a regisztrációs lehetőség azon kereskedő cégek számára, akik részt kívánnak venni az NMHH által kezdeményezett mobilkészülék-csere támogatási programban. Az érdeklődő cégek, kereskedők, mobil szolgáltatók 2022. január 31-ig regisztrálhatnak.

A programot azért indította el a hírközlési hatóság, mert a piaci várakozások és a szolgáltatók nyilatkozatai szerint 2022 és 2023 első féléve között sor kerül Magyarországon a 3G technológia kivezetésére. A támogatásra minden magyarországi lakóhellyel rendelkező természetes személy jogosult, aki legfeljebb 2G- vagy 3G-képes aktív készülékkel rendelkezik. A támogatott cserére elsőként a 3G-képes mobiltelefont használóknak lesz lehetősége február 14. és május 8. között, ezután a 2G-képes eszközök cseréje is megvalósulhat a keret kimerüléséig vagy július 17-ig.

Címlapról ajánljuk

Rendkívüli lépést tett Göd polgármestere a hőség miatt

Az extrém hőhullám miatt az ország több pontján vezettek be rendkívüli intézkedéseket az önkormányzatok a lakosság hűsölésének támogatására. A magas nappali hőmérsékletre tekintettel a helyhatóságok a strandok látogatását teszik könnyebben elérhetővé.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

A főváros kétszintű önkormányzatisága miatt Budapest ma 24 irányba húz, azonban ezen rendszer reformja politikailag érzékeny kérdés, hiszen 24 választott önkormányzat jogköreit, forrásait és érdekeit érinti. A napi konfliktusok mögött azonban világos várospolitikai tét áll: a feladatokat, a forrásokat és a felelősségeket úgy kell újrarendezni, hogy a helyi képviselet és a városrészek identitása megmaradjon, miközben a főváros visszakapja az egységes városi működéshez szükséges stratégiai és koordinációs eszközeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×