Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Pexels
Nyitókép: Pexels

Fontos kérdést kapott Varga Mihály a 25 éven aluliak szja-mentessége ügyében

Két érdekképviselet vár választ a pénzügyminisztertől.

Levélben kért állásfoglalást Varga Mihály pénzügyminisztertől Kósa Lajos, az Országos Szövetkezeti Tanács elnöke és Fiák István, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének elnöke a 25 éven aluliak személyi jövedelemadó-mentessége ügyében.

Arra a kérdésre várnak választ a pénzügyminisztertől, hogy a 25 év alatti fiatalok szja-mentességét csak a 2021. december 31-ét követően elvégzett munka, tevékenység után megszerzett bevételre, jövedelemre lehet-e alkalmazni 2022. január 1-jétől, ahogyan azt a levélírók is értelmezik.

Levelükben emlékeztettek: Magyarországon jelenleg több mint 90 működő iskolaszövetkezet van, amelyek évente több mint 150 ezer diáknak adnak lehetőséget a tanulmányaik melletti munkavégzésre. A fiatalok így összesen évi több mint 50 milliárd forintot keresnek - tették hozzá.

Kiemelték: a kormány az elmúlt időszakban számos intézkedésével segítette az iskolaszövetkezetek munkáját. Az Országgyűlés 2010 óta újraszabályozta az iskolaszövetkezeti joganyagot, ezzel lehetővé tette a diákok biztonságos munkavégzését az iskolaszövetkezetek keretében.

A 25 év alatti fiataloknak 2022. január elsejétől járó személyi jövedelemadó-mentességet mindkét érdekképviselet kedvezőnek nevezte.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×