eur:
413.94
usd:
396.85
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a jegybank épületében 2020. április 16-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Előretekintett az előttünk álló fél évezredre Matolcsy György

A Magyar Nemzeti Bank elnöke Csizmadia Norberttel közösen jegyzett cikkében azt írja, legnagyobb vívmányunk a nyelv és a kulturális örökség megőrzése.

Több ezer éves történelmünkben már többször hoztunk létre világraszóló, az adott korban kiemelkedő teljesítményt, amely döntően a nyelvünkben és kultúránkban élő forrásokból merítettek – írta a novekedes.hu portálon Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke Csizmadia Norberttel, a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány (PADME) kuratóriumi elnökével közös cikkében.

A magyarság eddigi legnagyobb teljesítménye a fennmaradás, legnagyobb vívmányunk a nyelv és a kulturális örökség megőrzése. A 20. században meghatározó volt a magyar tudósok teljesítménye – írták.

Ide tartoznak Nobel-díjasaink és akik megérdemelték volna ezt az elismerést, nagy matematikusaink, világhírű karmestereink, a filmkorszak nagy elindítói, a kiváló operatőrök és filmes zeneszerzők, az animációs alkotók és az 1945 utáni magyar avantgárd képzőművészei. Az olimpiák és világversenyek terén is világraszóló a magyar teljesítmény – olvasható a cikkben.

A 20. század magyar szellemi sikerei jelzik, hogy

a 21. századdal kezdődő 500 évben készen állunk a világ élvonalában működő magyar gazdaság megteremtésére.

"Csak az elmúlt tíz évben több mint 500 olyan egyéni és közösségi magyar siker született, amelyeknél bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk Európa és a világ legjobbjai közé tartozni" – olvasható az írásban, amelyben a szerzők felsorolják azokat a területeket, ahol kiemelkedő magyar sikerek születtek.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×