Infostart.hu
eur:
355.32
usd:
312.82
bux:
138997.63
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Freepik / jannoon028

Nagy a baj a Bónusz Brigádnál, csődvédelmet kértek

Átmeneti fizetési nehézséggel küzd Magyarország piacvezető közösségi vásárlási oldala, ezért csődvédelmet kértek.

A csődvédelmre azért van szüksége a Bónusz Brigádnak, mert a koronavírus okozta gazdasági hatások miatt

a cég átmeneti fizetési nehézséggel küzd, tartozik a partnereknek,

ám a tulajdonosok úgy érzik, reális esélye van annak, hogy a gazdálkodásukat rendbe tudják hozni, és képesek lesz sikeresen tovább működni – írja az Index.

Az oldal célja, hogy a hitelezőivel egyezséget tudjon kötni, elkerülje a fizetésképtelenséget, és a vásárlói számára újra tudjon utazásokat és szolgáltatásokat kínálni. A Bónusz Brigád működését ugyanakkor ebben az átmeneti időszakban sem függeszti fel, az oldal változatlanul elérhető lesz.

A cég április első napjaiban csaknem száz partnerétől kért türelmet a számlák kifizetésével kapcsolatban. Közleményük szerint a felháborodott partnerek közül néhányan a médiához fordultak, ez pedig a Bónusz Brigád szerint pánikhangulatot eredményezett, amelyben mind a vásárlók, mind a partnerek megrohamozták a céget a bónuszuk visszaváltását, vagy az anyagi követeléseik azonnali kiegyenlítését követelve.

Ezért a tulajdonosok úgy döntöttek,

csődvédelmet kérnek, és a járvány okozta válsághelyzet alatt is folytatják a tevékenységüket,

bízva abban, hogy a partnereik felé fennálló tartozásaikat ki tudják egyenlíteni. A csődeljárás célja, hogy az adós cég a hitelezőivel egyezséget kötve elkerülje fizetésképtelenségét, és tovább tudjon működni.

A járvány ideje alatt a bónuszok java része nem beváltható, hiszen a szolgáltatók nagy része bezárt. Ezért

a bónuszok lejáratát meghosszabbították,

azok későbbi időpontban lesznek beválthatók, illetve egyenleg formájában jóváírva.

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×