eur:
415.23
usd:
399.2
bux:
78918.51
2024. december 19. csütörtök Viola
Nyitókép: Pixabay

Tíz éves mélyponton a benzin ára

A 95-ös benzin ára egy hónap alatt 95 forintot csökkent, április elsejétől pedig egy évtizede nem látott szintre mérséklődik az üzemanyag ára.

Április 1-től a benzin ára bruttó 8 forinttal csökken, amivel újabb történelmi mélységbe kerül annak átlagára: 290 forintos átlagárra 2010 óta nem volt példa - írta a Holtankoljak.hu. A gázolaj ára továbbra is változatlan marad, 335 forint körül alakul az átlagár.

A portált szerint február 28-a óta a benzin literenkénti átlagára 87, a gázolaj literenkénti átlagára pedig 58 forinttal csökkent Magyarországon. Ez leginkább az olajár háború illetve a koronavírus okozta intézkedéseknek köszönhető. Az utazási korlátozások bevezetése óta hazánkban jelentősen lecsökkent az üzemanyagforgalom, vannak kutak ahol egyes napokon a szokásos forgalom tizedét adják most el. Ez leginkább a benzin forgalmára vonatkozik, az áruforgalom, és a mezőgazdasági munkák miatt a gázolaj forgalma kisebb mértékben esett vissza.

Az elmúlt héten a Brent típusú olaj árfolyamának voltak mélypontjai (25 dollár alatt is volt az árfolyam), de a hét eleje és vége között jelentős eltérés nincs, 27 dolláros hordónkénti árral számolhatunk - írta a portál. A forint vissza tudott 4 százalékkal erősödni a dollárral szemben, de az árak alakulására várhatóan nagyobb hatással lesz az üzemanyagok iránti kereslet csökkenés.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.19. csütörtök, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Hol tart a magyarországi minimálbér?

Hol tart a magyarországi minimálbér?

A szabályozott bérek a munkavállalók mintegy 17 százalékát érintik közvetlenül, míg a béremelések a bértorlódás elkerülése miatt közvetve az átlagbérig fejthetik ki hatásukat – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs jelentésében. Az MNB szerint a vállalati oldalon a bérek nagyobb mértékű emelkedése költségnövekedéshez vezethet, ami a termelékenység megfelelő mértékű emelkedése nélkül a vállalkozásokat áremelésre kényszerítheti. A V4-es országokban és Romániában 2025-re tervezett minimálbér-emelések nagyságrendileg a magyarországihoz hasonló mértékűek. Csehországban 10,1, Romániában 9,5, Szlovákiában 8,8, Lengyelországban 8,5 százalékkal emelkedik 2025. január 1-jétől a kötelező legkisebb bér.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×