eur:
411.23
usd:
392.86
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Budapest, 2018. szeptember 21.Balról jobbra: Martins Tamovics, az AviAlliance projectmanagere, Fazekas Tibor, a Menzies Aviation Hungary ügyvezető igazgatója, Knab János, a Merkbau ügyvezetője, Rene Droese, a Budapest Airport ingatlangazdálkodási és cargo igazgatója, Szlahó Csaba (Fidesz-KDNP), Vecsés polgármestere, Szűcs Lajos, a térség fideszes országgyűlési képviselője, Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója, Teleki József, a NAV Repülőtéri Igazgatóság igazgatója, Török Zoltán dandártábornok, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság igazgatója, Kozlovszky Zoltán, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) tanácsadója a cargo-légitársaságok számára készülő új légi teheráru kezelő központ, a Cargo City építkezésének megkezdése alkalmából rendezett ünnepségen a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2018. szeptember 21-én. Az első fázisban a kivitelezők egy 20 ezer négyzetméteres épületet, illetve 32 ezer négyzetméter forgalmi előteret építenek, utóbbi egyszerre két Boeing 747-es kiszolgálását teszi lehe
Nyitókép: MTI / Kovács Tamás

Újabb építkezés kezdődött Ferihegyen

Megkezdődött a Cargo City névre keresztelt, új árukezelő központ építése a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren pénteken. A repülőtér áruforgalma rekordszintre emelkedett és jobban bővül, mint a szintén rekordot döntő utasforgalom.

Az első fázisban a kivitelezők egy 20 ezer négyzetméteres épületet, illetve 32 ezer négyzetméter forgalmi előteret építenek, utóbbi egyszerre két Boeing 747-es kiszolgálását teszi lehetővé. A második ütemben az árutovábbító cégek árukezelő központja épül fel.

A 32 millió eurós beruházással a budapesti repülőtér árukezelési kapacitása évi 200 ezer tonnára nő. Az új épületet a nem integrátor szolgáltatók (Qatar Cargo, Silk Way, Turkish Cargo, Cargolux és Air Bridge Cargo) használják, a TNT, a UPS, a DHL és a FedEx az 1-es terminálon maradnak.

Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója az ünnepélyes első kapavágás előtt tartott sajtótájékoztatón azt hangsúlyozta, hogy a ferihegyi repülőtér áruforgalma az elmúlt két évben 39 százalékkal nőtt, 2017-ben 127 ezer tonna árut kezeltek, ami új rekordnak számít.

Ez a fejlődési ütem erősebb, mint az utasforgalom bővülése, ezért elengedhetetlen volt a beruházás elindítása.

Szlahó Csaba, Vecsés polgármestere a sajtótájékoztatón azt hangsúlyozta, hogy bár Vecsés örül a beruházásnak a plusz adóbevétel és az új munkahelyek miatt, fontos logisztikai beruházásokat kell végrehajtani azért, hogy az ideérkező áruforgalmat ki tudják szolgálni.

A beruházás része a BUD 2020 fejlesztési tervnek, amelynek keretében a repülőteret üzemeltető Budapest Airport 60 milliárd forintot fordít a repülőtér fejlesztésére 2020-ig. A program keretében valósult meg a múlt héten átadott új utasmóló a 2B terminálon, a repülőtéri szálloda, illetve az 1-es futópálya felújítása is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×