eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) találkozója Vittorio Colao, a Vodafone Csoport vezérigazgatójával az Országházban 2018. július 23-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs

Az 5G hálózatról is tárgyalt Orbán Viktor a Vodafone vezérével

Vittorio Colao szerint Magyarország jó helyzetben van ahhoz, hogy az 5G egyik kiemelt országa legyen. A Vodafone Csoport október 1-jével leköszönő vezérigazgatója azt mondta, hosszútávra terveznek Magyarországon.

Magyarország digitális fejlődéséről, valamint az ipar és a fogyasztók által egyaránt várt újgenerációs mobilszolgáltatás, az 5G hálózat bevezetéséről is tárgyalt hétfőn Orbán Viktor miniszterelnök Vittorio Colaóval, a Vodafone Csoport vezérigazgatójával.

Magyarország fejlődésének egyik kulcsa a digitális gazdaság; az elmúlt években a magyar gazdasági növekedés közel negyedét ez a terület adta.

Ez a szektor már most stratégiai jelentőségű, ezt az is bizonyítja, hogy a kormány 2014 és 2021 között minden eddiginél többet, közel 130 milliárd forintot fordít a telekommunikáció fejlesztésére - állapították meg a megbeszélésen.

Vittorio Colao emlékeztetett arra, hogy Magyarországon a Vodafone az egyik legjelentősebb brit befektető.

A mobiltársaság vezérigazgatója szerint Magyarország jó helyzetben van ahhoz, hogy az 5G egyik kiemelt országa legyen. Vittorio Colao elmondta, a miniszterelnökkel való megbeszélésen a Liberty-tranzakció volt az egyik kiemelt téma.

A brit Vodafone csoport 18,4 milliárd eurós tranzakció során megvásárolja a Liberty Global magyar, német, cseh és román leányvállalatait, így a Magyarországon 1,8 millió háztartást kiszolgáló kábel- és szélessávú internetszolgáltatót, a UPC Magyarországot is.

A Vodafone Csoport október 1-jével leköszönő vezérigazgatója így a legfontosabb feladataik közé sorolta a UPC akvizíciót, amelynek során integrálják a céget, ugyanezt végrehajtják Németországban, és a többi érintett országban is.

Második legfontosabb feladatnak nevezte a magyarországi 5G hálózat fejlesztését-kiépítését, és pilot-projektek indítását.

Vittorio Colao a Postfolio.hu kérdésére elmondta, hogy a régóta lebegtetett állami mobilszolgáltatóról nem esett szó a találkozón. Arra a kérdésre pedig, hogy a Vodafone eladhatja-e magyarországi operációját az államnak, a vezérigazgató azt válaszolta, hosszútávra terveznek Magyarországon, és jelenleg a UPC Magyarország megszerzésén van a fókusz, a Vodafone ugyanis a piac legfontosabb kihívójává akar válni.

A cég eddig több száz milliárd forintot fordított a magyarországi mobilszolgáltatás fejlesztésére, 2600 embert foglalkoztat fővárosi székházában és a szintén Budapesten található nemzetközi szolgáltató központjában, illetve további mintegy 600 főt miskolci ügyfélszolgálatán.

A cégcsoport Magyarország iránti elkötelezettségét a vezérigazgató szerint jól jelzi, hogy a Vodafone Magyarország aktívan részt vesz a hazai Digitális Jólét Program megvalósításában, illetve a Vodafone Alapítvány révén elkötelezetten támogatja a magyarországi digitális oktatás fejlődését.

A hétfői parlamenti megbeszélésen részt vett Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára, Amanda Nelson, a Vodafone Magyarország vezérigazgatója és Budai J. Gergő vezérigazgató-helyettes is - közölte a sajtófőnök.

Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

A 3 éves bérmegállapodást egyszerre tartja ambiciózusnak és a munkavállalók szempontjából kompenzációnak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége. A munkaadói oldal kigazdálkodhatónak tartja 2025-re az egyszámjegyű minimálbér- és garantált bérminimumemelést, de azt azért jelezték, hogy főleg a kisebb vállalkozásoknál igencsak sok cég szűnt meg az elmúlt 2 évben. Szerintük egyértelműen a kisebb vállalatok voltak ennek az időszaknak a vesztesei. A munkaadói oldalon úgy látják, hogy a magyar piac elsősorban a termelékenység növelésével tudná jobban megtartani a munkaerőt, nem pedig a jelentős minimálbéremeléssel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×