eur:
400.93
usd:
371.19
bux:
89571.15
2025. április 2. szerda Áron
Rekordon a rendszámok kiadása, de mi lesz, ha elfogy?

Rekordon a rendszámok kiadása, de mi lesz, ha elfogy?

Felpörgött az autópiac, idén akár 300 ezer új rendszám is gazdára találhat, így lassan aktuálissá válhat a kérdés: mi lesz, ha elfogy a három betű, három szám kombinációja?

A 2008-as közel 310 ezer darabos csúcs után 2009-ben 172 ezer 2010-ben 147 ezer új rendszámot adtak ki, de részben az újautó-piac föléledése, részben a használtautó-import felfutása miatt emelkedett a forgalom, és 2016-ban már 367,5 ezer rendszám kellett az autósoknak,

idén akár a 380 ezret is elérheti

ez a szám - derül ki a napi.hu összeállításából.

A központi készlet kiadása a P betűjelű kombinációknál tart. Az okmányirodákhoz és a kormányablakokhoz legutóbb PJK betűjelű rendszámokat szállították ki. A táblák azért is fogynak gyorsan, mert a régi kombinációkat nem használják fel újra, és ha egy autót hivatalosan ideiglenesen vonnak ki a forgalomból, akkor a rendszámot is le kell leadni. Az is gyorsítja a kiadást, hogy a Q betűt újabban nem használják, mert az megzavarhatja a rendszámfelismerő kameráka.

Még körülbelül nyolc év van hátra addig, amíg elfogy a három betű, három számos rendszám,

amelyből nagyjából 3 millió maradt még - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM). Éppen ezért egyelőre nem foglalkozik azzal a kormány, hogy milyen kombináció jön 2025 környékén. 


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Két újabb magyarországi telepen mutatták ki a pusztító vírust

A Darnózseli és Dunakiliti településeken található állományokban április 1-jén azonosították a klasszikus tüneteket, a fertőzöttséget 2-án reggel a laboratóriumi vizsgálatok is megerősítették. A helyi hatósági szakemberek megkezdték a szükséges járványvédelmi intézkedéseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.02. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
Csengett a kassza a fizetős útszakaszokon

Csengett a kassza a fizetős útszakaszokon

Tavaly több mint 656 milliárd forint folyt be a magyar költségvetésbe a 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeg feletti járművek úthasználata után. Bartal Tamás, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint ennek az összegnek a nagyobb részét a külföldi járművek üzemeltetői fizették be: havonta átlagosan 4 milliárd forinttal többet fizettek meg a magyar elektronikus útdíjbevételekből, mint a hazai felségjelzésű járművekkel közlekedők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×