eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma

KSH: élénken növekedett az ipari termelés

Augusztusban az ipari termelés volumene 11,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, ami kéthavi csökkenés után tavaly március óta a legnagyobb növekedés. A munkanaphatástól megtisztított adatok szerint a termelés 3,5 százalékkal nőtt - erősítette meg a múlt héten kiadott előzetes számokat második becslésében szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A két adat jelentős eltérését az okozza, hogy idén augusztusban hárommal több munkanap volt, mint egy évvel korábban.

Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás az előző három hónapban mért csökkenés után 1,6 százalékkal nőtt.

Az ipari export volumene augusztusban 9,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a járműgyártás kivitele 13,1 százalékkal emelkedett Az ipar belföldi értékesítése 5,8 százalékkal, ezen belül a feldolgozóiparé 12,5 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos hónapjában.

2,6 százalékkal csökkentek a mezőgazdasági termelői árak

Augusztusban a mezőgazdasági termelői árak 2,6 százalékkal csökkentek az előző év azonos időszakához képest, ami a növényi termékek árának 5,5 százalékos csökkenéséből, illetve az élő állatok és állati termékek 2,5 százalékos árnövekedéséből tevődött össze - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A gabonafélék ára 5,0 százalékkal csökkent augusztusban éves szinten, ami a búza árának 17 százalékos eséséből és a kukorica 4,8 százalékos emelkedéséből származik.

A vágósertés ára 15 százalékkal nőtt, míg a tej ára 4,7 százalékkal csökkent tavaly augusztushoz képest.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Donald Trump elnök gazdasági protekcionizmusra épülő kereskedelempolitikája miatt aggódnak Brüsszelben: az EU-t és annak tagállamait súlyos gazdasági veszteségek fenyegethetik, ha Trump második elnöksége alatt bevezeti az általa ígért magas vámokat. A vámszankciók nemcsak az európai exportőröket, különösen a német autóipart érinthetik érzékenyen, hanem az EU belső egységét is próbára tehetik. A kontinens vezetői bíznak abban, hogy tárgyalóasztal mellett beszélhetik le Trumpot a terveiről. A tárgyalói küldött Trump valamely európai partnere lehetne: brüsszeli tisztviselők szerint bár az Orbán-kormány kézenfekvő megoldás lehetne, az uniós–magyar konfliktusok miatt mégis inkább Giorgia Meloni olasz miniszterelnök lehet a befutó.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×