Infostart.hu
eur:
355.88
usd:
312.78
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

PSZÁF-bírságok: Soros cége tejelt a legtöbbet

Az év első felében a PSZÁF összességében 600 millió forintnyi bírságot szabott ki, azonban ennek döntő többsége egyetlen tőkepiaci szereplőhöz, a Soros Fund Managementhez volt köthető; a cég közel 500 millió forintot fizetett a piacbefolyásolás tilalmára vonatkozó jogszabályi előírások megsértése miatt. Féléves szinten a felügyelethez érkezett panaszok 70 százalékos emelkedést mutattak.

A 2009-es esztendő első felében a jogszabálysértések miatt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete összességében közel 600 millió forintnyi bírságot szabott ki. A legnagyobb bírsággal a Soros Fund Managementet sújtotta a felügyelet, az OTP részvényekkel kapcsolatos ügyletek miatt, ami 489 millió forintba fájt a cégnek.

A tőkepiaci szereplők összességében 492,5 millió forintot fizettek bírságok miatt a felügyeletnek, a pénzintézetek 97,5 millió forintot, míg a biztosítók ötmillió forintot.

A felügyelethez az első félévben 5336-an fordultak panasszal, miközben 2008 második negyedévében ez a szám 3153 volt, tehát 69 százalékkal emelkedett a panaszok száma.

A legtöbb panasz a pénzpiaci szektorral kapcsolatban érkezett a felügyelethez, a 3526 darab panasz a fél évvel ezelőttinek közel a kétszerese volt. A legnagyobb növekedést viszont a tőkepiaci szektornál láthattuk, ahol négyszeresére emelkedtek a panaszok.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×