Infostart.hu
eur:
352.17
usd:
308.24
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Magyarország még idén további szén-dioxid-kvóta adna el

Magyarország reméli, hogy a közelmúltban elindított Zöld Beruházási Rendszer további széndioxid-kvóta eladását teszi lehetővé - nyilatkozta Szabó Imre környezetvédelmi miniszter a Point Carbon norvég emissziókereskedelmi hírportálnak szerdán.

Szabó Imre szerint az új rendszer révén három éven belül sikerülhet 5 millió tonnával sökkenteni a széndioxid kibocsátást.

A ZBR olyan lakossági pályázat, ami panelházak szigeteléséhez, nyílászárócserékhez ad támogatást a befolyó kvótapénzből. Az ősszel családi házak, majd később közintézmények számára is elérhetővé válik.

Tavaly Magyarország volt az első a világon, amelynek sikerült úgynevezett kiotói szennyezési jogot értékesíteni. Magyarországnak összesen mintegy 28 milliárd forintos bevétele származott 2008-ban a Belgiumnak és Spanyolországnak értékesített, mintegy 8 millió tonna károsanyag-kibocsátásnak megfelelő kvóta értékesítéséből.

A novemberben megkötött utolsó ügylet óta azonban nem sikerült további üzletet tető alá hozni, miközben egyes zöld szervezetek és piaci szereplők sürgették a magyar kormányt, hogy mielőbb fedje fel, mire és hogyan költi el a kvóta értékesítéséből származó bevételt.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×