Infostart.hu
eur:
352.19
usd:
308.15
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixabay

Bezár a világ legjobb étterme

A dán Noma jövőre húzza le a rolót, hogy aztán később különleges formában újraéledjen.

Jövőre végleg bezár a világ legjobb éttermének tartott, három Michelin-csillagos dán Noma – írta az étterem az Instagramon.

"Hogy továbbra is Noma maradhassunk, változnunk kell. A 2024-es tél az eddig ismert Noma utolsó szezonja" – olvasható a közleményben.

A noma szót az északit jelentő dán nordisk és az ételt jelentő mad szavak összevonásával alkották és kis kezdőbetűvel írták, amikor 2003-ban Koppenhága központjában megnyílt az étterem.

2016-ban bezárt, majd két évvel később a dán főváros a központtól távolabbi részén újra megnyitották.

"2025-ben éttermünk gigászi laboratóriummá alakul, úttörő konyhai kísérletek tesztkonyhájává változik, amely élelmiszeripari innovációkon és új ízek kifejlesztésén dolgozik"

– magyarázta honlapján az étterem.

A világjárvány alatt, 2020-ban René Redzepi, a fermentálás művészének is nevezett tulajdonos és séf egy hónapra bor- és hamburgerbárrá alakította át az éttermet.

Tavasszal ideiglenesen, március 15. és május 20. között a japán Kiotóban nyílik meg két hónapra a Noma.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×