A 9,7 millió függő országa vagyunk - ezt mondta Zacher Gábor Győrött, főleg szociálpedagógus-, szociálismunkás-hallgatók előtt tartott előadásán.
A Kisalföld beszámolója szerint Zacher Gábor gyógyszerekről, drogokról, sorozatfüggőségről és a közösségi médiáról, az internet hatásáról is beszélt a kétórás előadáson.
A toxikológus szerint mindannyian több-kevesebb függőséggel élünk, és tesszük velük egy időre elviselhetőbbé mindennapjainkat. A kérdés, hogy milyen áron. A szakember úgy látja,
tudomásul kell venni, hogy bizonyos társadalmi rétegeknek az élet elviselhetőbbé tételét szolgálják a függőségek.
Elhangzott az is, hogy hazánkban 90 ezer nyugtató- vagy altatófüggő van, mert a tünetek enyhítése folyik, nem a megoldás keresése.
A közösségi médiáról, az internetről a toxikológus azt mondta, ma már a szakemberek tényként kezelik, hogy az online világ a kábítószerrel megegyező függőséget okoz. Hozzátette, a közösségi média megszüntette a magánéletet, mint mondta, a megoldás nem az elzárkózás, hanem a keretek kijelölése és az interneten kívüli élet megteremtése.
Zacher Gábor arról is beszélt, hogy a magyar fiatalok egynegyede függő, és az IGeneráció, vagyis az 1995 után születettek 30 százaléka érzi magát magányosnak.