eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály

Óraátállítás: miért vagyunk fáradtabbak?

A legtöbben alighanem arra használták fel a vasárnap hajnali óraátállítást, hogy egy órával tovább heverésszenek az ágyban. Egy szakember szerint ugyanakkor ne lepődjünk meg, ha ennek ellenére a szokásosnál fáradtabbnak érezzük magunkat.

Bár egy órával tovább maradhatott ágyban, mégis fáradtnak érzi magát? Ne csodálkozzon - mondja Dr. Neil Stanley alvásszakértő, aki szerint a legkisebb változás is megzavarhatja a szervezetet és fáradtságot okozhat.

A szakember becslése szerint körülbelül három napba telhet, mire a szervezet alkalmazkodik a változáshoz. "Az emberek többsége alighanem nyugodtan és felfrissülve ébredt vasárnap reggel, miután a szokásosnál egy órával többet alhatott, ám a valóságban akár három napig is tarthat, mire szervezetünk felveszi a ritmust" - fogalmazott a Norfolk és Norwich Kórház orvosa.

Dr. Neil Stanley szerint bár gazdaságilag nyilván jelentős megtakarítást okoz az egy óra időeltolódás, az emberi szervezetet igencsak megviselheti. "Nagyon fontos, hogy az emberek lefekvés előtt biztosítsanak egy óra plusz pihenést a szervezetüknek a következő pár napban" - tanácsolta a szakember.

"Az embereknek ugyanúgy fel kell készülniük az elalvásra, mint ahogy például bemelegítünk a sportolás előtt, ám az emberek többsége ezt elmulasztja" - jelentette ki Dr. Neil Stanley.

Címlapról ajánljuk
Már megint nyílik a vagyoni olló: lemaradnak a világ szegényei

Már megint nyílik a vagyoni olló: lemaradnak a világ szegényei

Az utóbbi tíz évben leállt a világ szegényebb országainak felzárkózása. Azaz, lassabban haladnak a jólét felé, mint ahogy a gazdagok gazdagodnak. Pedig, a 90-es évek közepétől húsz éven át éppenséggel visszaszorulóban volt a szegénység és javultak a mutatók. A folyamat azonban körülbelül tíz éve elakadt – írja az Economist magazin.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×