Infostart.hu
eur:
352.42
usd:
307.55
bux:
138911.27
2026. június 22. hétfő Paulina
Prison Cell Bars - Black and White
Nyitókép: DanHenson1/Getty Images

Hűtlen kezeléssel vádolnak egy volt helyettes államtitkárt

Összességében 2,2 milliárd forint fiktív kifizetés történhetett.

A Fejér Megyei Főügyészség hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt egy volt minisztériumi helyettes államtitkár és társai ellen emelt vádat a Székesfehérvári Törvényszék előtt.

Az ügyészség honlapján olvasható összegzésben az áll, hogy a vád szerint 2019 első felében a volt helyettes államtitkár utasítására a minisztérium háttérintézménye ügyvédi irodákkal, illetve más céggel megbízási szerződéseket kötött, melynek keretében több mint 2,2 milliárd forintot fizettek ki.

Az ügyvédi irodákkal kötött szerződésekben szereplő feladatokra a minisztériumnak, illetve háttérintézményeinek nem volt szüksége, a további céggel kötött szerződésben foglaltak elvégzésére pedig sosem került sor.

A volt helyettes államtitkár ezen felül a minisztérium háttérintézménye által kiírt közbeszerzési eljárásban nyomást gyakorolt annak érdekében, hogy az általa kiválasztott, több tíz millió forinttal drágább ajánlatot adó gazdasági társaság nyerje el a pályázatokat.

A minisztérium helyettes államtitkárának érdekkörébe tartozó vádlottak mindezen túl egy fővárosi kerületi önkormányzattal úgy kötöttek adatvédelmi szerződéseket, hogy közben ezen feladatokat továbbra is a korábban alkalmazott személy látta el. Ezzel 2019 és 2021 között összesen 24 millió forint kárt okoztak az önkormányzatnak.

A 24.hu úgy tudja, letöltendő szabadságvesztést kértek a bűnösségét tagadó, meg nem nevezett politikusra.

Címlapról ajánljuk
Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×