Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Police.hu

Lengyeltóti környékén terítette le a vadakat – kép, videó

A Fonyódi Járási Ügyészség lőfegyverrel visszaélés bűntette, orvvadászat bűntette és lopás bűntette miatt emelt vádat azokkal a férfiakkal szemben, akik engedély nélkül tartottak lőfegyvereket és lőszereket, valamint egyikük rendszeresen orvvadászott is.

A vád szerint a büntetett előéletű vádlott annak ellenére tartott otthonában több lőfegyvert, hogy fegyvertartási engedélyét egy korábbi büntetőeljárással összefüggésben visszavonták – olvasható a Somogy Megyei Főügyészség közleményében.

A vadász szakképesítéssel rendelkező férfi jól ismerte Lengyeltóti környékét, vadászatokon kísérőként, hajtóként többször vett részt. A vádlott jövedelmét azzal egészítette ki, hogy az illegálisan tartott lőfegyverekkel engedély nélkül is járt vadászni, majd az elejtett vadak húsát és trófeáját értékesítette.

A terhelt 2021 januárjában egy 9 éves gímszarvas bikát terített le, amit másnap keresett meg szomszédja társaságában, de az állat húsa emberi fogyasztásra már nem volt alkalmas, így a szarvas trófeáját hozták csak el. A vádlottak a lopott trófeát nem szállították sokáig, mivel vadászok hajtottak autójuk után, ezért azt a kocsiból kidobták és elmenekültek.

A lopott trófeáról a képet a fonyódi rendőrök készítették.
A lopott trófeáról a képet a fonyódi rendőrök készítették.

A tetteseket végül a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével fogták el a fonyódi nyomozók április 21-én – számolt be korábban a Police.hu.

Az ügyészség a Fonyódi Járásbíróságra benyújtott vádiratában a letartóztatásban lévő férfival szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta, társával szemben felfüggesztett börtönbüntetés az indítvány.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×