Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Egy éve üldözték a budai erdők rémeit, végül csak meglettek – fotók

Közel negyven lest, kamerát rongált meg a vad károkozó páros, de végül ha nem is lesre, a rendőrök karjaiba futottak.

A budaörsi rendőrök elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki azt a párt, akik a gyanú szerint heccből, közel 40 darab vadászlest, vadkamerát és egyéb berendezéseket rongáltak meg – írja a police.hu.

Vadászoktól és vadásztársaságtól érkeztek sorra a bejelentések a rendőrségre 2020 év végén. A Pilisi Parkerdő területén több tucat vadászlest megrongáltak, létrafokaikat, andráskeresztjeiket elfűrészelték, a leseket felborították. Akadt, hogy vadkameráik és egyéb, vadászatot segítő berendezéseiknek hűlt helyével találták szemben magukat, több mint ötmillió forintos kár érte a sértetteket.

A budaörsi rendőrök minden eszközt bevetettek az elkövetők felkutatására, elfogására és elszámoltatására, egy ideig sikertelenül. Az áttörést a napokban a rendőrség honlapján közzétett felhívás hozta meg, amiben állampolgárok segítségét kérték az azonosításban. Már aznap sorra érkeztek az információk, minek nyomán múlt pénteken budapesti lakásukban elfogták a 45 éves férfit és 27 éves nő társát.

A magát állatbarátnak valló pár a terhükre rótt bűncselekmények elkövetését egybehangzóan beismerte, a gyanúsítás ellen nem tett panaszt.

A nő kihallgatásán elmondta, hogy cselekedeteire jó mókaként tekintett, a férfi úgy vallott, frusztrációját akarta kiélni, és bosszantásnak szánta tettét.

Velük szemben a Budaörsi Rendőrkapitányság jelentős kárt okozó rongálás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást, szabadlábon védekeznek. A rendőrök vizsgálják, hogy az ügyben más bűncselekménnyel összefüggésbe hozható-e a páros.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×