eur:
413.25
usd:
403.38
bux:
81761.77
2025. január 12. vasárnap Ernő
Nyitókép: police.hu

Meghosszabbították a Deák téri késelés gyanúsítottjainak letartóztatását

Feltehető, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a hatóságok elől megszöknének vagy elrejtőznének.

A Budai Központi Kerületi Bíróság két hónappal meghosszabbította annak a három férfinak a letartóztatását, akiket a Deák téren elkövetett emberölés kapcsán gyanúsítanak.

A Fővárosi Törvényszék közölte: a megalapozott gyanú szerint a három férfi május 22-én hajnalban összeverekedett egy másik társasággal a Deák téren. Az összetűzés során az egyik gyanúsított több alkalommal megszúrt egy férfit, akit – miután az a földre került – egy másik gyanúsított többször fejbe is rúgott. A harmadik férfi a társai cselekményét a jelenlétével biztosította.

Ezt követően a késelő egy, a helyszínről távozó férfi után ment és őt is megszúrta. Mindkét sértett a helyszínen életét vesztette.

A késeléssel gyanúsított férfi cselekménye bizonyítottság esetén több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének, míg a másik két terhelt cselekménye csoportosan és felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettének megállapítására lehet alkalmas. Az előbbi tíztől húsz évig terjedő – vagy életfogytig tartó – míg az utóbbi három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

A letartóztatás elrendelése óta az eljárás tárgyát képező bűncselekmény tényállása és jogi minősítése nem változott, a megalapozott gyanú nem gyengült. A nyomozás folyamatban van, a továbbiakban többek között szakértői vélemények beszerzése, az eljárásban ez idáig ismeretlenül maradt személyek azonosítása és a gyanúsítottak folytatólagos kihallgatása várható.

A gyanúsítottak egzisztenciális és személyi körülményei rendezetlenek: állandó, bejelentett munkahellyel, jövedelemmel nem rendelkeznek, ketten kábítószerfogyasztók. Az emberöléssel gyanúsított férfi állandó bejelentett lakcímén nem tartózkodott, más ellene folyamatban lévő büntetőeljárásokban – ismeretlen helyen való tartózkodása miatt – személykörözést, illetve elfogatóparancsot bocsátottak ki vele szemben. A másik két férfi lakhatási körülményei is bizonytalanok: egyikük nem rendelkezik érvényes lakóhellyel, egy ellenük korábban indult nyomozás adatai alapján pedig – miután a szüleik kirakták őket a lakásukból – egy VI. kerületi albérletbe költöztek, ahol egyikük 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott a főbérlőnek. A gyanúsítás szerinti bűncselkemény elkövetése után valamennyien elmenekültek a helyszínről.

Mindezekre és a kiemelkedő tárgyi súlyú bűncselekmény miatt várható büntetés nagyságára figyelemmel továbbra is megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a hatóságok elől megszöknének vagy elrejtőznének.

A bíróság a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célokat továbbra is csak a letartóztatás fenntartásával látta biztosíthatónak.

A végzés nem végleges – közölték.

Címlapról ajánljuk
Négy évig nem lesz ilyen közel hozzánk a Mars

Négy évig nem lesz ilyen közel hozzánk a Mars

Érdemes lesz az eget kémlelni a következő napokban, ha látni szeretnénk a legfényesebb és legnagyobb Marsot. A vörös bolygóban szabad szemmel is gyönyörködhetünk, de távcsővel a felszíni alakzatait is megvizsgálhatjuk.

Nyolcvan éve történt a Maros utcai tömeggyilkosság – mi lett az elkövetők sorsa?

1945. január 12-én az esztelen vérszomj 44 nő és 40 férfi életének vetett véget Budapesten, a szovjet csapatok által akkorra már körbezárt fővárosban. A tömeggyilkosságnak ma egy emléktábla állít mementót a Maros utca 16. szám alatt. Az elkövetők közül nem mindenki bűnhődött meg, sőt akadt olyan, akit később még a kommunista hatalom is megpróbált felhasználni saját céljai érdekében. 80 évvel ezelőtt Kun András kiugrott minorita pap vezetésével mintegy 20-25 fékevesztett nyilas pártszolgálatos támadta meg a Budai Chevra Kadisa Maros utcai kórházát. Egyetlen szerencsés túlélő kivételével mindenkit lemészároltak. Herczeg Sándor írása.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.13. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×