eur:
412.98
usd:
391.32
bux:
78374.08
2024. november 28. csütörtök Stefánia

Mennyibe kerül a királyi család az adófizetőknek?

Az angol királynő és az angol királyi család az elmúlt évben összesen 37,4 millió fontjába, azaz nagyjából 15 milliárd forintjába került a brit adófizetőknek. Bár ez így meglehetősen soknak hangzik, az adófizetők között elosztva kiderül: fejenként 62 pennyből, vagyis mintegy 250 forintból már fenntartható egy 60 milliós országban egy királyi család.

A monarchia fenntartása a tavasszal zárult brit üzleti évben 4,2 százalékkal került többe, mint az előző évben. Akkor ugyanis még csak 61 penny volt a királyi család költsége adófizetőnként - derült ki a Buckingham Palota most nyilvánosságra hozott adataiból.

A költségek megnövekedését részben a királyi rezidencia biztonsági intézkedéseinek szigorítása okozta, miután egy újságírónak sikerült munkát kapnia az épületben, és így "beépülnie" a palotába.

A kiadásokat növelték a királyi család tagjainak utazásai is, hiszen Károly herceg tavaly az Egyesült Államokban, a királynő pedig Ausztráliában és Szingapúrban is járt.

A királyi család évente 15 millió fontot kap a nemzeti történelmi örökségnek számító paloták fenntartására. Ebből az összegből azonban nem futja már számos, egyre sürgetőbbé váló felújítási munkára, így a jövőben a királyi család egymillió fonttal többet kér majd népétől az épületek fenntartására.

Címlapról ajánljuk
Újra igényelhető a Covid-oltás – íme minden részlet, kinek, mikor, hol

Újra igényelhető a Covid-oltás – íme minden részlet, kinek, mikor, hol

December elejétől igényelhetők a térítésmentes Covid-vakcinák a háziorvosoknál, a gyerekek pedig a nagyobb egészségügyi intézményekben kaphatják meg az oltást, az oltópontokat nem nyitják újra. A 12 éven felüliek számára 100 ezer adag, a 12 éven aluliaknak 800 többadagos védőoltás áll rendelkezésre, nagyobb igény esetén azonban van lehetőség további rendelésre is – mondta az InfoRádióban Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ járványügyi főosztályának osztályvezetője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.29. péntek, 18:00
Nagy Márta a berlini Collegium Hungaricum igazgatója
Méhes Márton a bécsi Collegium Hungaricum igazgatója
Alig ismert technológia lehet a következő évek legjobb befektetése – Ha bejön, nagyot fog durranni

Alig ismert technológia lehet a következő évek legjobb befektetése – Ha bejön, nagyot fog durranni

Ha arra gondolunk, hogy vajon mi lehet a következő évek egyik legígéretesebb befektetése, akkor a legtöbbeknek szinte biztosan olyan dolgok jutnak eszébe, mint a mesterséges intelligencia, a bitcoin, esetleg a Tesla vagy az elektromosautó-gyártók, de a Trump-győzelem miatt mostanában a hazai piacra termelő, kis méretű amerikai cégek iránti érdeklődés is nagyon felfutott. Van azonban a részvénypiacoknak egy viszonylag kisebb szegmense, ami felett a legtöbben eddig átnéztek, holott a legfontosabb világformáló megatrend, a mesterséges intelligencia vélhetően nagy bajban lenne nélküle: ez pedig nem más, mint az atomenergia. És ha viszonylag kis szegmensről beszéltünk, akkor itt érdemes csavarni még egyet a történeten: az elmúlt hetekben egyre több tech-óriáscég fordul egy olyan nukleáris technológia felé, ami a hagyományos erőművekhez képest gyorsabban, olcsóbban és biztonságosabban tud energiát termelni. De pontosan milyen technológiáról is van szó, miért lehet belőle a következő évek nagy robbanása, és befektetőként hogyan lehet kivenni a részünket mindebből? Lássuk!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×