A BRFK azt írta, hogy az 58 éves mogyoródi férfit június 22-én az esti órákban otthonában fogták el, majd előállítása után rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
A férfi a bűncselekmény elkövetését beismerte, az eljárásban szabadlábon védekezik - közölte a rendőrség.
Karácsony Gergely főpolgármester keddi Facebook-bejegyzésében a szombaton tartandó Pride-felvonulás kapcsán azt írta: a szabadság és az elfogadás közös ügyünk.
A főpolgármester megköszönte „az ingyenreklámot annak, aki lelopta” az Erzsébet hídról a kihelyezett pride-zászlókat.
Közölte azt is, hogy a szombati felvonulás délután három órakor indul az Operától, majd az újra fellobogózott Erzsébet hídon keresztül halad a Vérmezőig.







