Infostart.hu
eur:
356.07
usd:
313.57
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A labdarúgó Bajnokok Ligája május 30-i budapesti döntõjének helyszíne, a Puskás Aréna 2026. május 15-én. A BL-döntõt a címvédõ francia Paris Saint-Germain és az angol Arsenal játssza.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

BL-döntő – gigaerősítést kapott a Puskás Aréna

Nyolcszorosára növelte a Magyar Telekom a Puskás Aréna teljes területén elérhető 5G hálózatának kapacitását, amelyet hazai ügyfelei és a Budapestre érkező külföldi szurkolók május 30-án, az UEFA Bajnokok Ligája budapesti döntőjén használhatnak először; ugyanezen a napon a vállalat országszerte is megnyitja a nyárra 5G, valamint gigaerős vezetékes hálózatát ügyfelei számára.

A Magyar Telekom tájékoztatása szerint kifejezetten stadionokra optimalizált és világszerte már jól bevált multibeam antennákkal erősítette meg a társaság a Puskás Aréna 5G hálózatát az UEFA Bajnokok Ligája budapesti döntőjére. A fejlesztéssel a szolgáltató a lelátón és a küzdőtéren teljesen levált a jelenlegi megosztott antennarendszerről.

A megoldással a Puskás Arénában is olyan technológia biztosítja a látogatók számára az 5G kapacitást, mint például marseille-i Vélodrome-ban, de ilyen rendszer működik Amerikában számos NFL és NBA arénában is, például a texasi AT&T Stadiumban és az Allegiant Stadiumban Las Vegasban – jelezték.

A technológia nagy kapacitású mobilhálózat kialakítását teszi lehetővé az intenzív hálózati terhelés kiszolgálására.

A Puskás Arénában megvalósított fejlesztés során 7 kilométer kábelt használtak fel, valamint 4 tonna acélszerkezetet építettek be annak érdekében, hogy 10 új rádióantennát biztonságosan helyezhessenek ki. Az új antennák összesen 18 bázisállomás kapacitásának megfelelő teljesítményt biztosítanak, ez akkora, mint körülbelül a Szolnokot lefedő hálózat kapacitása – ismertette a fejlesztés részleteit Nagy Péter, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese a közleményben.

A Magyar Telekom több mint 230 szolgáltatóval kötött VoLTE roaming és 270 operátorral 5G roaming megállapodást világszerte, így az UEFA Bajnokok Ligája döntőjére érkező szurkolók közel fele nemcsak a Puskás Arénában megerősített hálózatot, hanem országszerte – így Budapest egész területén és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren is – a vállalat 4G/5G hálózatát használhatja.

A Puskás Arénában megvalósult fejlesztéssel párhuzamosan a Magyar Telekom május 30. és augusztus 31. között országszerte automatikusan elérhetővé teszi 5G hálózatát, és magasabb sebességet biztosít ügyfelei számára vezetékes hálózatán is. Országos lefedettségű 5G hálózatát minden lakossági mobilelőfizetője és Domino ügyfele igénybe veheti 5G-képes készülékkel, legalább 4G-képes fizikai SIM-mel vagy eSIM-mel, valamint mobilinternet-szolgáltatással.

A vezetékes hálózaton díjcsomagváltás és extra költségek nélkül kapcsolhatnak az ügyfelek a nyár folyamán magasabb sebességre. Az optikai hálózaton akár 2000 Mbit/s maximális letöltési sebességet is használhatnak az ennél kisebb sebességű csomaggal rendelkező ügyfelek, míg kábelhálózaton az 1000 Mbit/s-nál kisebb díjcsomaggal rendelkező ügyfelek automatikusan használhatják az akár 1000 Mbit/s maximális letöltési sebességű internetet – közölte a Magyar Telekom.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×