Infostart.hu
eur:
355.36
usd:
307.85
bux:
134689.11
2026. június 9. kedd Félix
magyar kétfarkú kutya párt bármit megígérünk matrica
Nyitókép: Infostart

Lemondott a Hegyvidék alpolgármestere

Kocsik Tekla döntését írásban nyújtotta be Kovács Gergely polgármesternek. Budapest XII. kerületének vezetője tudomásul vette a lemondást, de jelezte, továbbra is számít a munkájára a képviselő-testületben. Az alpolgármester távozása hónapokkal azután történt, hogy jelentős vitát váltott ki a hegyvidéki óvodai rendszer átalakításának terve.

„Az elmúlt időszak újra megmutatta számomra, mit jelent felelősen jelen lenni egy közösség életében. Számomra a közéleti munka soha nem pusztán tisztséget jelentett. Felelősséget jelentett azokért az emberekért, akik bizalmat adtak nekem, azokért az ügyekért, amelyeket rám bíztak, és azokért a döntésekért is, amelyek nem mindig voltak könnyűek” – írta pénteken a közösségi oldalán Kocsik Tekla, Budapest XII. kerületének alpolgármestere.

Ma azt a döntést hoztam meg, hogy lemondok alpolgármesteri tisztségemről. Hosszan mérlegeltem, mielőtt erre az elhatározásra jutottam. Vannak helyzetek, amikor egy vezetőnek nemcsak azt kell felismernie, mikor kell vállalnia a terhet, hanem azt is, mikor kell világosan és méltósággal határt húznia – jelentette be Kocsik Tekla, háláját fejezve ki azoknak, akikkel együtt dolgozhatott.

„Sok olyan emberrel találkoztam, akik csendben, következetesen és nagy szakmai alázattal dolgoznak a kerületért és az itt élő emberekért. Ez számomra maradandó tapasztalat” – tette hozzá.

Hiszek abban, hogy a közösség szolgálata nem egyetlen pozícióhoz kötődik. Az alpolgármesteri tisztségtől most elköszönök, de önkormányzati képviselőként továbbra is felelősséget vállalok a kerület ügyeiért és azokért, akik bizalmat adtak nekem – fogalmazott a távozó alpolgármester.

„A nyilvánosságban sokszor az tűnik a legerősebbnek, aki a leghangosabb. Én mégis abban hiszek, hogy a valódi erő a nyugodt tartásban, a következetességben és az emberek iránti tiszteletben mutatkozik meg. Ezzel a szemlélettel dolgoztam eddig, és ezt szeretném képviselni a jövőben is” – idézi szavait az Index.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Két témát tárgyal az Országgyűlés a keddi napon, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és az utcai politikai plakátok ügyét. Ennek kapcsán Magyar Péter napirend előtt szólt a parlamentben, hosszan fejtegetve a hivatal haszontalanságának összetevőit és a plakáterdő gyerekekre gyakorolt mérgező hatását.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő is elismeri, hogy az ukrán mélységi dróncsapások komoly fejtörést okoznak az orosz üzemanyagellátásnak. A pilóta nélküli fegyvereknek hála az orosz területszerzés 2023 óta először negatívba fordult. A drónháború elmérgesedésével egyre gyakrabban bukkannak fel orosz és ukrán drónok NATO-tagállamok területén: Romániában egy ukrán tengeri drón okozott botrányt, a baltikumban repülő eszközök borzolják a kedélyeket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×