Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
312.37
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Résztvevõk Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke országjárásának szombathelyi állomásán, a Savaria téren 2026. április 2-án.
Nyitókép: Illyés Tibor, MTI/MTVA

Orbán Viktor: nehéz és igazságtalan négy esztendő van mögöttünk

A Fidesz-KDNP elnöke Szombathelyen tartott kampánygyűlést.

Orbán Viktor szerint aki Szombathelyen győz, az egész országban nyer. „De az ellenfelünk is győzni akar itt”– idézte a miniszterelnököt a Magyar Nemzet helyszíni tudósítója. A tiszás ellentüntetőkről azt mondta, hívatlan vendégek, de fogadják őket, mert ezt diktálja a jólneveltség.

Mint mondta, a Békemenet óta felszántották az országot, és mindenhol azt tapasztalja, hogy kétszer-háromszor annyian vannak a fideszesek, mint a tiszások. A megjelent ellentüntetőkről azt mondta: „Azért nem baj, hogy ott vannak a tiszások, mert hátha most megértenek néhány dolgot arról, hogy miért lenne jó nekik is, ha a Fideszre szavaznának. Szerinte a Békemenetig a kormánypártiak voltak a csendes többség, azonban mióta megkezdték az országjárást, ők lettek a hangos többség.

Kitért arra is, hogy nehéz négy esztendő van mögöttük, ami szerinte rendkívül igazságtalan volt.

De ebben a négy évben folyamatosan ott volt a háború fenyegetése, ami blokkolja a gazdaságot.

Ez Orbán Viktor terve a következő négy évre Ha igazságos időket élnénk, kétszer-háromszor nagyobb utakat is megtehettünk volna – tette hozzá. Leszögezte, hogy egyetlen fontos célt sem adták fel és Európában egyetlen országként nem alkalmaztak megszorításokat.

„Egy olyan dolgot sikerült megvalósítani, hogy Magyarország legyen az első ország a világon, ahol a legalább két gyermeket vállaló édesanyák adómentesek” – tette hozzá.

Közölte, hogy megkétszerezték a gyermekek után járó adókedvezményt is. De nem adták fel a munkaalapú gazdaságot sem. Jelezte, hogy ha a polgári kormány marad, akkor a következő ciklus végére ötmillió ember fog dolgozni és az átlagjövedelem eléri az egymillió forintot.

Emlékeztetett, az idősekről sem feledkezett meg a kormány: újra bevezették a 13. nyugdíjat, és elkezdték bevezetni a 14. havit is.

Ezután felsorolta a fiatalokért tett kormányzati intézkedéseket, majd példákkal szemléltette, milyen hatással volt a háború a magyar gazdaságra: 2022 előtt egy évben a behozott energiáért Magyarország fizetett 7 milliárd eurót, utána 17 milliárd eurót - vagyis 10 milliárd euró kifolyt az országból. Azt állította, hogy ebből fel lehetett volna építeni 40 új kórházat, vagy létre lehetett volna hozni 1500 kilométer autópályát.

Orbán Viktor azt mondta, a következő négy év sem lesz igazságos, nem szeretne senkit sem hitegetni: a háború folytatódik, gazdasági válság közeleg. Szerinte éppen ezért nem engedhetjük, hogy leváltsák a nemzeti kormány és a magyarok pénzét Szombathely helyett mondjuk Donyeckbe vigyék.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×