Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
A drónnal készült felvételen a Déli pályaudvar tárolóvágányai 2024. január 16-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Megerősítették, értékes vasúti ingatlanok eladására készül az állam

A csütörtöki-pénteki hírekre reagált az építésügyi tárca.

Vitézy Dávid fővárosi közgyűlési képviselő iparági forrásokból úgy értesült, hogy még a választások előtti napokban megválna a kormány nagy értékű budapesti vasúti területtől. A Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője ebbéli értesülését péntek reggel közzé is tette a Facebookon.

Délutánra a szaktárca, a Lázár János által vezetett építésügyi minisztérium által megerősítést nyert, hogy a következő hónapokban eladnák a budapesti pályaudvarok környékén lévő egykori vasúti területeket, az ebből származó bevételből pedig magukat a pályaudvarokat újítanák fel.

Mint a Telex összefoglalójából kiderül, csütörtökön a VSquare szellőztette meg, hogy telekeladásokban lehet érintett a Déli, a Nyugati, a Kelenföldi és a Keleti pályaudvar területe, elsősorban a használaton kívüli részek. Az ingatlanokat márciusban kínálnák eladásra, a szerződéseket április 10-én, két nappal a választások előtt kötnék meg.

A tárca közlése szerint Vitézy Dávid értesülése egy teljesen nyilvános és átlátható folyamat része, az eladás pedig a nemzeti vagyonkezelő aukciós felületén történik majd, és a tranzakció nem függ a választások időpontjától. A bevételek legelső részéből a Délit rakják majd rendbe. „Nem értékvesztés történik, hanem értéknövelés: mind a MÁV-csoport, mind a főváros gyarapodik a kérdéses ingatlanok hasznosításával” – derül ki a minisztériumi közlésből.

Az eladásra kínált vagyonelemek összértéke akár 100 milliárdos nagyságrendű is lehet. Az ingatlanok értékesítését a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. intézné. A tranzakciót az Építési és Közlekedési Minisztérium készíti elő.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×