Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Magyar Péter beszél, előadást tart.
Nyitókép: Facebook/Tisza Párt

Mesterterv: milyen következménye lesz Magyar Péter kábítószeres bulijának?

Már elérhető a Mandiner YouTube-csatornáján a Mesterterv következő adása, amelyben Kereki Gergő, a Mandiner.hu főszerkesztője, Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője, és G. Fodor Gábor, a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója, a Magyar Nemzet főmunkatársa elemzik a hét legfontosabb politikai eseményeit.

A beszélgetés kiindulópontja egy, a nyilvánosságban megjelent rejtélyes online tartalom volt, amelyre reagálva Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is megszólalt, új kommunikációs helyzetet teremtve a kampányban. Az elemzők nem a bulvárszintű részletekre, hanem a politikai következményekre fókuszáltak: mit jelent mindez stratégiai szempontból, hogyan hat a hitelességre, és miként formálja a napirendet?

A műsor második felében a gödi akkumulátorgyár ügye került terítékre, miután egy ellenzéki sajtótermék „súlyos állításokat fogalmazott meg”. A kormány részéről Szijjártó Péter peres eljárást helyezett kilátásba, ami új szintre emelte a vitát, és jogi pályára terelte a konfliktust. A beszélgetés azt vizsgálta, kampányidőszakban milyen politikai logika mentén jelennek meg hasonló ügyek, és miként alakítják a közbeszédet.

Nemzetközi kitekintésben a Politico által ismertetett, Ukrajna 2027-re tervezett uniós csatlakozásáról szóló forgatókönyv adott újabb témát az elemzéshez. A felvetett terv több ponton érinti Magyarország vétójogát és a hazai politikai mozgásteret, így közvetlen kampánytényezővé válhat. A külpolitikai színtéren eközben párhuzamos diplomáciai mozgások zajlanak: Orbán Viktor Washingtonba készül, míg Magyar Péter a Müncheni Biztonsági Konferencián jelenik meg.

Az adás összképe szerint a választási küzdelem már nem pusztán belpolitikai térben zajlik, hanem egyre erőteljesebb nemzetközi dimenziót kap – és a következő hetekben ez a dinamika tovább gyorsulhat.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×