Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Az M85-ös gyorsforgalmi út Csorna közelében 2020. december 16-án. Ezen a napon birtokba vehették az autósok az autóút Sopron-kelet és Csorna-nyugat közötti szakaszát. A 153,2 milliárd forint költségvetési forrásból megvalósult beruházással 45 percre csökken a menetidő Sopron és Győr között. Az autóutat a Sopron-kelet csomópontig kétszer két sávon építették ki, középen szalagkorláttal, leállósáv nélkül. Az út koronaszélessége 24,6 méter, a tervezett sebesség óránkénti 110 kilométer.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Jön az M200-as gyorsforgalmi út

Megkezdődött a tervezett M200-as gyorsforgalmi út (autóút) részleteinek ismertetése a Fejér vármegyei településeken megtartott lakossági fórumokon. Az út célja az M0-s körgyűrű tehermentesítése, valamint az M1-es és M7-es autópályák összekötése Székesfehérvár térségében, Sárbogárdnál pedig az M8-as gyorsforgalmi hálózathoz csatlakozna.

A tervek szerint az M200-as egy 110 km/h sebességre alkalmas, 2x2 sávos autóút lesz széles leállósávokkal. Az építési munkálatok előreláthatólag 2027 és 2030 között kezdődhetnek - írja a feol.hu, egészen falukig lebontott részletekkel.

A legutóbbi mohai lakossági fórumon, ahol a település Iszkaszentgyörgy felőli részét érintő, a Szentgyörgyi utat kettészelő nyomvonalat is bemutatták, a területek elidegenítése váltotta ki a legtöbb kérdést és indulatot.

A kiemelt állami beruházásként kezelt projekt részeként

az állam jogosult a nyomvonalba eső, jelenleg magántulajdonban lévő területeket kisajátítani,

az érintett tulajdonosoknak adás-vételi ajánlatot téve. A fórumokon elhangzott, hogy a lakossági észrevételek és javaslatok a beruházás kiemelt jellege miatt érdemben nem fogják befolyásolni az út elkészültét.

Az M200-as gyorsforgalmi út többek között Sárkeresztest, Iszkaszentgyörgyöt, Mohát és Sárbogárdot is érinti majd.

Fotónk az M85-ösön készült.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×