Infostart.hu
eur:
355.4
usd:
312.93
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Police.hu

Megszólalt a budapesti támadások egyik felismerhetetlenre vert áldozata

A férfit és párját szombat éjjel Budapest belvárosában támadta meg a rendőrség által nagy erőkkel keresett banda.

Eddig négy embert – két német, egy olasz és egy magyar állampolgárt – vett őrizetbe a rendőrség abból a maszkos bandából, amelynek a tagjai viperákkal, boxerekkel, ólommal bélelt kesztyűvel, kalapáccsal és gázspray-vel rohantak le járókelőket, majd verték őket félholtra. A támadásokat hét-nyolc antifasiszta követte el, ám mivel a társaságnak tíz-tizenöt tagja lehet, a többiek azonosítása, felkutatása még tart; ehhez a külföldi társhatóságokkal és a magyar titkosszolgálatokkal is felvette a kapcsolatot a rendőrség.

Az egyik megtámadott beszélt a szombat esti belvárosi támadásról a Blikknek. Dudog László, a nemzeti rock egyik ismert alakja a párjával a kitörésnapi megemlékezésről tartott haza, amikor hátulról viperákkal és boxerekkel támadtak rájuk.

"Fél tizenkettőkor kézen fogva mentünk haza az V. kerületben, amikor a Bank és a Vadász utca sarkán megálltunk beszélgetni. A támadásra nem is emlékszem, csak arra, hogy a mentősök felkeltenek. Hátulról leütöttek viperával, szétnyílt a fejem, amit a kórházban összevarrtak. A bal oldalam teljesen fel van dagadva, elrepedt az arccsontom, jégakksival borogatom, szedek gyógyszert és kaptam szemcseppet. A barátnőmet kétszer combon szúrták valamivel, sokkos állapotba került, de a helyzethez képest már jól van. Én biztonsági őr vagyok, de így nem tudok dolgozni, táppénzre kell mennem" – idézte fel a történteket a férfi, akit megviselt a támadás, nem mer az utcára kimenni, amíg el nem kapják az elkövetőket.

Az arca a folyamatos ütlegelések miatt annyira feldagadt, hogy egy barátja, aki meglátogatta őt a kórházban, infarktust kapott.

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×