Infostart.hu
eur:
353.9
usd:
310.2
bux:
138409.84
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: YouTube/Budai Lóránt

Budai Lóránt a kétharmad után: valami megint történt

Még éjjel reagált a választási eredményre a város élén maradó polgármester.

Budai Lóránt (Közösen Jászberényért Egyesület), korábbi polgármester nyerte a polgármester-választást a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Jászberényben. Budai Lórántra 8267-en, a függetlenként a Fidesz-KDNP támogatásával induló Besenyi Orsolyára pedig 3671-en szavaztak. A független Nagy Tímea 185, László Péter, a Mi Hazánk Mozgalom jelöltje 172 voksot kapott.

A tíz egyéni választókerületi képviselői helyet a Közösen Jászberényért Egyesület tíz jelöltje tölti be, a négy települési kompenzációs listás képviselői helyet pedig a Fidesz-KDNP négy jelöltje, így erős többsége lett a polgármesternek a testületben. (Jászberényben azért kellett időközi választást kiírni, mert a város képviselő-testülete tavaly október 17-én úgy döntött, hogy feloszlatja magát.)

"2019-ben óriási győzelmet aratott Jászberényben az ellenzék, bár most már én ebben nem hiszek,

nem tudom, ki az ellenzék.

Mindenesetre akkor azt mondtam, történelmi győzelem volt, nem lehet megismételni. Annyiban igazam volt, hogy most még nagyobb arányú lett a győzelem. Az, hogy 10 körzetből 10-et elhoztunk, egy óriási dolog" - mondta éjszaka az újraválasztott városvezető.

"Valami megint történt. Mi van Jászberényben, nem tudom, de választásról választásra valami csoda történik. Bízom benne, hogy ez jövőre sem fog megállni, hiszen jövőre újra választunk. Itt a lehetőség, hogy bizonyítsuk, hogy lehet ezt tisztességgel, emberként, becsülettel végezni" - nyilatkozta.

Az éjjel a városháza előtt a támogatóival találkozó polgármester egy Facebook-videóban még arról beszélt, szerinte egy polgármesternek a legfontosabb ismérve, hogy legyen hiteles, őszinte és legyen egy a jászberényiek közül. Ez meghozta az eredményét, ígérheti, hogy ez nem fog változni a jövőben sem.

"Igyekszünk a lehető legtöbb eredményt elérni, a lehető legtöbb forrást elhozni,

és megmutatni, hogy lehet fejlődni akkor is, ha a térség országgyűlési képviselője ezt nem biztos, hogy szeretné. Jászberény viszont szeretné, ezt köszönöm szépen" - mondta.

(A nyilatkozat 36.35-től látható az alábbi videóban.)

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezik a forint piacára, ugyanis jön az MNB kamatdöntő ülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×