Infostart.hu
eur:
352.19
usd:
308.17
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Ludovika Campusa az átadás napján, 2018. április 4-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Csoportos létszámleépítés a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen

A döntésről körlevélben tájékoztatott a rektor, 37 munkatársától válik meg az intézmény.

Csoportos létszámleépítésre készül a Nemzeti Közszolgálati Egyetem – derül ki Deli Gergely rektor hétfői körleveléből. A rektor „a közelmúltban bekövetkezett nemzetközi események okozta gazdasági helyzetben megnövekedett költségek által előidézett nehézségekkel” indokolta a lépést.

„Egy ilyen döntés nemcsak a távozókat érinti, hanem hatással van a teljes egyetemi közösségre, ezért azt kérem Önöktől, hogy egymást támogatva, egymással összefogva végezzük tovább feladatainkat” – írta levelében a rektor.

A Telex megkeresésére a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közölte: 2023. január 9-én hivatalosan bejelentette a Budapest Főváros Kormányhivatala számára a csoportos létszámcsökkentési szándékát ,amely összesen 37 munkatársat érint, oktatókat és funkcionális területen dolgozókat egyaránt. "Az érintett kollégák várhatóan 2023. január 12-ig kézhez kapják az őket érintő döntésről született tájékoztatókat” – áll a válaszban.

Az érintettekkel közös megegyezésre törekedik az intézmény, és a tervek szerint február 20–21-én szűnik majd meg a jogviszonyuk. „Az NKE a közelmúltban megnövekedett működési költségek által előidézett nehézségek miatt kényszerült erre a lépésre. Az egyetemen az oktatási és kutatási tevékenység zavartalanul folyik tovább” – írták.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×