Infostart.hu
eur:
352.42
usd:
307.55
bux:
138911.27
2026. június 22. hétfő Paulina
Résztvevők a Tanárok a Tanárokért, a Pedagógus Egység és a Tanítanék Mozgalom által szervezett tüntetésen Budapesten, a Klebelsberg Központ előtt 2022. december 3-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Három újabb reményvesztett tanár mondott fel

Már nem hisznek a változásban.

Kedden 14-re emelkedett az elbocsátott tanárok száma, szerdán pedig újabb három pedagógus jelentette be a távozását. Egyikük az Eötvös József Gimnáziumban, másikuk a Karinthy Frigyes Gimnáziumban, egy harmadik pedig a a Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnáziumban fejezi be tanári munkáját saját döntéséből – írja a Népszava.

Az Eötvös József Gimnázium tanára, a 28 éves Szűcs Dorottya hétfőn mondott fel, biológia-kémia szakos tanárként dolgozott. Mesterdiplomával, teljes állásban, közlése szerint olykor heti 60-70 órát is dolgozva nettó 163 ezer forintos bérrel kezdett, ami a pótlékokkal később 207 ezer forintnyira növekedett. A Pedagógus I minősítéssel fizetése nem, csak az óraszáma emelkedett meg. „Úgy érzem, hogy engem mélységesen cserben hagytak odafent” – fogalmazott egyebek mellett a Hvg.hu-nak.

Kerékgyártóné Vajda Beáta, a Karinthy Frigyes Gimnázium tanára elmondása szerint 39 órát polgári engedetlenkedett számos kollégájával együtt úgy, hogy semmi előremutató reakciót nem váltottak ki a hatalomból. Felmondásának további indokai között említette, hogy megalázó körülmények között elbocsátották hat kollégáját, s hogy munkatársaival együtt megfélemlítették és megalázták, mindez pedig nyomot hagyott a tanárok hangulatán.

A változásban már nem hisz, ezért döntött a távozás mellett.

Gábor Judit, a Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium magyar-történelem szakos tanára 17 év tanítás után mondott fel. Ő a Telexnek azt mondta, december 1-je óta próbálkozott polgári engedetlenséggel, de már nem látja értelmét az akciónak. Pintér Sándor múlt heti beszéde számára is megerősítette, hogy szándék sincs a változásra az Orbán-kormány részéről, s most már csak a bizonytalanságot szerette volna feloldani, mert zavarta, hogy nem tart órákat, de közben nem mozdítja elő az oktatás ügyét sem.

Címlapról ajánljuk
Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×