Infostart.hu
eur:
352.28
usd:
308.04
bux:
139006.78
2026. június 22. hétfő Paulina
Woman With Pipette And Test Tubes
Nyitókép: RomoloTavani/Getty Images

Egy régióban emelkedik a koronavírus-koncentráció a szennyvizekben – térkép

Országos átlagot tekintve a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja jelentős csökkenést mutat - írta honlapján a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

A városok döntő többségében − 16 mintavételi helyen – csökkenő tendencia jellemző. Békéscsabán, Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szolnokon és Tatabányán stagnálás tapasztalható.

Emelkedés egyedül Szekszárd esetében figyelhető meg.

A mért koncentrációk vonatkozásában 13 város a mérsékelt, míg 9 vizsgált település az emelkedett tartományba esik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×