Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Védőfelszerelést viselő orvos a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja, a Honvédkórház koronavírussal fertőzött betegek ellátására kialakított intenzív osztályán 2021. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Keddi járványadatok: 4411 új fertőzött, 123 halálos áldozat

December óta nem látott szám az adatközlésben. Az aktív fertőzöttek és a kórházban kezeltek száma még mindig magas, a hétvégihez képest nőtt is.

A keddi összesítés szerint az elmúlt 24 órában 4411 új fertőzöttet igazoltak és elhunyt 123 többségében idős, krónikus beteg.

A járványhullám ugyan visszaszorulóban van, de az új fertőzések száma a szokásos kedd-hatás miatt is alacsonyabb lehet (kevesebb tesztet végeznek hétvégén, ezek eredménye érkezik most meg), mint amennyi a péntektől vasárnapig összesített hétfői adatközlés alapján látszott (21 081 eset, mintegy 7000 naponta). Mindenesetre négyezer körüli adatok legutóbb december végén, a harmadik és a negyedik járványhullám között érkeztek. Az elhunytak száma viszont magasabb, mint a korábbi három nap átlagos adata (napi 90 szemben a keddi 123-mal), sőt, a Portfolio azt is kiszámolta, hogy omikron hullám legmagasabb napi halálozási adata a mai.

Az aktív fertőzöttek száma 13 525-tel, 210 285 főre csökkent.

Kórházban a hétvégi adatközlésben szereplőnél 105-tel több, 5291 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 12-vel többen, 211-en vannak lélegeztetőgépen.

A járvány kezdete óta összesen

  • 1 721 483 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
  • 42 754 főre emelkedett az elhunytak száma és
  • 1 468 444 főre a gyógyultként nyilvántartottaké.

A beoltottak száma 6 383 559 fő (első oltást 552 ember kapott egy nap alatt), közülük 6 142 438 fő a második, 3 771 453 fő már harmadik oltását is felvette (plusz 2107 és 1996 fő).

Az 5-11 éves korosztályban több mint 87 ezer gyermek, a 12-17 éves korosztályban 277 ezer kamasz már felvette az oltást.

A regisztráció és az időpontfoglaló folyamatosan nyitva van az oltáshoz, csütörtöktől-szombatig pedig újabb oltási akció lesz.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×