Infostart.hu
eur:
353.74
usd:
310.32
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: YouTube/PoliceHungary

Óriási szerencséje volt egy telefonálás közben rosszul lett férfinak

Aggódó ismerősnek, egy tevékenység-irányítónak, valamint jó néhány Pest megyei rendőrnek, tűzoltónak, orvosnak és mentősnek köszönheti az életét az érdi férfi.

Nem sokkal szolgálatba lépését követően, 2022. február 12-én este Nagy József rendőrzászlós, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjának ügyeletese szokatlan hívást fogadott – írja a Police.hu.

A hívó elmondta, hogy egy ismerősével beszélt telefonon, amikor a férfi beszéde hirtelen érthetetlenné, zavarodottá vált, kereste a szavakat és a kérdésekre sem tudott válaszolni. Miután a hívás megszakadt, nem tudta őt újra elérni. A bejelentő a férfi nevén és telefonszámán kívül más elérhetőséget nem tudott megadni a hatóságnak.

A zászlós a rendelkezésre álló adatokból két lakcímre szűkítette le a segítségre szoruló férfi lehetséges hollétét. Az egyik fővárosi címen egy albérlő nyitott ajtót a kiérkező járőröknek, és elmondta, hogy napközben találkozott a lakás tulajdonosával, aki egyébként Érden lakik.

A másik, érdi lakáshoz a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság beosztottai mentek ki. A csöngetésre senki nem nyitott ajtót, illetve mozgást vagy fényt sem láttak az épületben. Tekintettel a körülményekre, a katasztrófavédelem munkatársainak segítségével bejutottak a házba, ahol megtalálták a magatehetetlen férfit, akihez mentőt hívtak. A mentőszolgálat munkatársai stabilizálták a 64 éves férfi állapotát, és további ellátásra kórházba vitték.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×