Infostart.hu
eur:
354
usd:
310.87
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Hajdu Mária alapító tag, XII. kerületi önkormányzati képviselő, korábbi emlékezetpolitikai szakszóvivő az LMP új elnökségének tagja a párt előrehozott kétnapos tisztújító kongresszusán a bemutatkozó sajtótájékoztatón Székesfehérváron 2018. május 27-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Függetlenként indul és kilépett az LMP-ből a Hajnal Miklós diplomabotrányára rákérdező Hajdu Mária

A politikus közösségi oldalán jelentette be a hírt, miután az LMP felfüggesztette tagságát, mert rákérdezett, miért hazudta magát közgazdásznak a kerület ellenzéki jelöltje, a Momentumos Hajnal Miklós, mikor nincs is dipolomája. Elindul ellene a választókörzetben.

„Az elmúlt napok történései után úgy döntöttem, hogy 13 év után kilépek az LMP-ből, és képviselőjelöltként elindulok az országgyűlési választásokon. Hosszú út vezetett ide, nem kevés küzdelem. Egy biztos: mára nem maradt hiteles politikai erő, mindkét oldalt kizárólag az önös érdekeik vezérlik, éppen ezért indulok független jelöltként” – fogalmaz Hajdu Mária bejegyzésében.

A már független politikus a bejelentése értelmében a Hegyvidék, tehát a 3. számú választókerületben indul a 2022-es országgyűlési választásokon. Itt

  • a Fidesz Fürjes Balázst,
  • az ellenzéki összefogás a momentumos Hajnal Miklóst, (akinek a diploma-botránya miatt kitört az ügy),
  • a Kétfarkú Kutyapárt az elnökét, Kovács Gergelyt

indítja.

A 168 óra felidézi, hogy Hajdu Mária ellen az LMP fegyelmi eljárást indított, valamint felfüggesztette tagsági jogviszonyát szerdán. A politikus akkor is közösségi oldalán osztotta meg az információt, miszerint mindez azért történt, mert egy másik posztjában arra volt kíváncsi, hogy „vajon vezet-e a közös ellenzéki út, egy, a végzettségéről hosszú hónapokig hazudozó jelölttel, Hajnal Miklóssal felfelé?”

Hajdu Mária a felfüggesztéséről szóló posztban hozzátette, hogy Márki-Zay Péternek címzett kérdésére nem kapott választ. Emellett bejegyzésében kritizálta az ellenzéket, köztük az LMP-t is, amiért kiállnak Hajnal Miklós mellett, aki véleménye szerint sokkal kevésbé elkötelezett a Hegyvidék ügyei mellett, mint a szintén momentumos Vadász Gábor.

A politikus szerint egyik politikai oldal sem nyújt megoldást az emberek problémáira. „Mindkét oldal bizonyított már. Az egyik eredménye a mohó, dömperként robogó nemzeti burzsoázia. A másik sem brillírozott: bizalmat kapott a fővárosban, de nem tud élni a lehetőséggel” – írta az indulását bejelentő posztban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
A végére ismét elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

A végére ismét elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken pénteken jelentős esés bontakozott ki, élén a dél-koreai és japán részvénypiaccal, a befektetők profitot realizáltak a hét korábbi, mesterséges intelligenciával kapcsolatos technológiai ralija után. A hangulatot rontotta, hogy az Apple áremelést jelentett be a memóriachipek drágulása miatt, ami ismét felerősítette azokat az aggodalmakat, hogy az AI-fejlesztések növekvő költségei visszafoghatják a technológiai szektor növekedését és nyereségességét. Ennek hatására a technológiai részvények világszerte nyomás alá kerültek. A kereskedés második felére ugyan sikerült visszanyerniük a lendületet az amerikai részvényeknek, de az utolsó órában el is veszítették.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×