Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Forrás: Facebook/Mindenki Szegedért Mozgalom

Nem akárki jutott be illetéktelenül Emmanuel Macron budapesti tárgyalására – fotók

A több balhéjáról is ismert Szabó Bálint szegedi önkormányzati képviselő végigfotózta, hogy csatlakozott a TEK által biztosított konvojhoz autójával, és a csúcstalálkozón a tárgyalóasztal közelében szelfizett.

Egy illetéktelen személy is bejutott Emmanuel Macron és a V4-es miniszterelnökök budapesti csúcstalálkozójára. Szabó Bálint szegedi önkormányzati képviselő autójával csatlakozott a védett személyeket szállító konvojhoz, és fotókat is készített a francia köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök közelében, amikor azok már a tárgyalóasztalnál ültek – írja a 24.hu. A lap rákérdezett a legmagasabb szintű biztosítással védett diplomáciai találkozóra a Belügyminisztériumnál, azt a választ kapták, hogy azon nem történt rendkívüli eseményt. Arról is beszámolnak a cikkben, hogy a csúcstalálkozót biztosító Terrorelhárítási Központ (TEK) elismerte, hogy a lap csúcstalálkozóval kapcsolatos információi valósak.

A fényképeket a korábban az MSZP-ben és a DK-ban is megforduló, jó ideje a Botka László-féle szegedi városvezetéssel hadakozó képviselő a Mindenki Szegedért Mozgalom Facebook-oldalán tette közzé.

Szabó februárban egy időre eltűnt, a rendőrség kereste, majd amikor körülbelül fél nappal később előkerült, azt állította, hogy elrabolták, és mezítláb, egy szál alsónadrágban kitették az M43-as út környékén. Azt mondta, egy égő szalmabálához kötözték a cipőfűzőjénél fogva a tanyavilágban. Az ügyben indított nyomozást hamar lezárták, sőt, hamis tanúzás elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tett a rendőrség – emlékeztet a lap.

A képviselő azt mondta, azért ment be a csúcstalálkozóra, hogy tesztelje a biztosítást. Állítása szerint húsz percig tartózkodott Emmanuel Macron és a V4-es vezetők tárgyalásán, ekkor vette észre a TEK, hogy illetéktelen személy van ott, és diszkrét távozásra kérték fel.

A TEK főigazgatója, Hajdu János a lapnak küldött levél szerint minden részletre kiterjedő értékelést ismertetett az állomány előtt, ennek részleteit azonban a minősített adattartalom miatt nem áll módjukban nyilvánosságra hozni.

Címlapról ajánljuk

Rendkívüli lépést tett Göd polgármestere a hőség miatt

Az extrém hőhullám miatt az ország több pontján vezettek be rendkívüli intézkedéseket az önkormányzatok a lakosság hűsölésének támogatására. A magas nappali hőmérsékletre tekintettel a helyhatóságok a strandok látogatását teszik könnyebben elérhetővé.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

A főváros kétszintű önkormányzatisága miatt Budapest ma 24 irányba húz, azonban ezen rendszer reformja politikailag érzékeny kérdés, hiszen 24 választott önkormányzat jogköreit, forrásait és érdekeit érinti. A napi konfliktusok mögött azonban világos várospolitikai tét áll: a feladatokat, a forrásokat és a felelősségeket úgy kell újrarendezni, hogy a helyi képviselet és a városrészek identitása megmaradjon, miközben a főváros visszakapja az egységes városi működéshez szükséges stratégiai és koordinációs eszközeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×